Naga MarketsUSA: Kurs dolara (USDCHF) rośnie po publikacji danych o sprzedaży detalicznej w grudniuPunktualnie o godzinie 14:30 rynki poznały jedną z najistotniejszych publikacji makroekonomicznych ze Stanów Zjednoczonych zaplanowanych na dziś. Mowa tu o grudniowych wynikach sprzedaży detalicznej w USA. Kurs dolara wzrósł w pierwszych minutach po publikacji do lokalnego oporu.


Pozytywny odczyt retail sales

Zgodnie z informacjami udostępnionymi przez amerykański Census Bureau, wartość sprzedaży detalicznej m/m wzrosła w grudniu 2019 roku. o 0,3% w ujęciu miesięcznym. Prognozy zakładały wzrost na tym poziomie, a zatem nie rynki nie zostały zaskoczone. Ponadto, zrewidowany w górę został wynik sprzedaży detalicznej z listopada do 0,3% z 0,2%.

Lepiej wypadła bazowa sprzedaż detaliczna, wygląda bowiem na to, że ta wzrosła w grudniu 2019 roku o 0,7% przy oczekiwaniach na poziomie 0,5%. Dla przypomnienia, w listopadzie sprzedaż detaliczna wzrosła jedynie o 0,1%.

Źródło: Census Bureau

Kurs dolara nieznacznie w dół

Spoglądając na wykres 15-minutowy pary walutowej USDCHF widzimy, że po publikacji danych o sprzedaży detalicznej, kurs dolara zyskał ponad 15 pipsów. Tym samym dolarowym bykom udało się wypchnąć cenę ponad lokalny opór w okolicach 0,9632. Jeśli kupujący utrzymają kontrolę na tym rynku i pokonają skutecznie wspomniany opór, notowania mogą dalej zmierzać w kierunku maksimów dzisiejszej sesji przy 0,9649. Wsparcie od dołu zapewnia natomiast poziom 0,9612.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych>>

Wykres 15-minutowy pary walutowej USDCHF - 16.01.2020 r.
Wykres 15-minutowy pary walutowej USDCHF – 16.01.2020 r.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-blue” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here