Naga MarketsMonety prezentujące Bitcoina, Ethereum i LitecoinaDwóch kongresmenów ze Stanów Zjednoczonych złożyło wniosek do Izby Reprezentantów dotyczący kryptowalut. Republikanin Warren Davidson oraz demokrata Darren Soto chcą zmiany ustawy o papierach wartościowych z 1933 roku oraz ustawy o giełdzie z roku 1934.

Ponadpartyjny projekt nosi nazwę Token Taxonomy Act. Z założenia miałby on wykluczać kryptowaluty z wymienionych wyżej ustaw, a zamiast tego stworzyć jasną definicję prawną “tokenów cyfrowych”.

Jako, że dziś jest ostatni dzień obecnej sesji Kongresu, ​​nie ma raczej realnej szansy na to, że ustawa zostanie przyjęta przed końcem roku. Jednak autorzy projektu ustawy wydają się chętni do złożenia wniosku ponownie, podczas sesji Kongresu w 2019 roku.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Test Howeya nie działa?

Rozwiązania kwestii prawnej kryptowalut domagało się wielu przedsiębiorców związanych z branżą blockchain i kryptowalut. Do zwolenników technologii blockchain zalicza się jeden z autorów projektu, Warren Davidson, który we wrześniu br. przewodniczył spotkaniu blisko 50 dużych firm związanych z branża finansową oraz krypto.

Obecnie do oceny tego, czy dana transakcja powinna być kwalifikowana jako “umowa inwestycyjna” służy tzw. “test Howeya”. Został on stworzony w 1946 roku przez Sąd Najwyższy, a korzysta z niego Komisja ds. Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Krytycy uznają test Howeya za nieskuteczny w przypadku oceny tokenów cyfrowych opartych na technologii blockchain. Tego samego zdania jest także Kristin Smith szef Blockchain Association, która w wywiadzie dla CNBC mówiła: “Zdecentralizowane sieci nie pasują do istniejącej struktury regulacyjnej. [Projekt ustawy] jest krokiem naprzód w znalezieniu właściwej drogi do ich uregulowania”. Smith zwraca również uwagę na istotność projektu i działanie ponadpartyjne, wniosek do Izby Reprezentantów złożony został bowiem wspólnie przez Demokratów i Republikanów.

Jurysdykcja CFTC

Według Kristin Smith, jeśli projekt uzyska akceptację Kongresu, kryptowaluty będą prawdopodobnie podlegać Federalnej Komisji Handlu lub Komisji Handlu Kontraktami Towarowymi (CFTC). Dotychczas często to SEC kontrolował cyfrowe aktywa.

Zobacz też: Szef SEC przyznał, że ICO mogą być użyteczne. Jest jednak jedno “ale”.

Jak oświadczyła wcześniej SEC, rozważa uznanie wszystkich ICO za papiery wartościowe, z określonymi wyjątkami Bitcoina i Ethereum, które są uważane za “towary” i obecnie regulowane przez CFTC.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here