Naga MarketsKolejny polityk z USA przyznaje, że jest zwolennikiem bitcoina. Kevin McCarthy zasugerował też, że rząd powinien „zacząć używać blockchaina”.

Od czasu ujawnienia koncepcji nowej kryptowaluty – LibraCoin – Facebook ponownie stał się tematem gorącej dyskusji i sporów. Różne rządy na całym świecie wyraziły zaniepokojenie w związku z planami emisji cyfrowej monety. Obawiają się, że narzędzie Facebooka będzie wykorzystywane przez przestępców.

Z kolei dziś Komitet Bankowy Senatu USA spotyka się z ekspertami Facebooka, aby omówić zawiłości LibraCoin.

Republikanie z USA stawiają na blockchain

Podczas wywiadu z CNBC, lider mniejszości republikańskiej, Kevin McCarthy, przyznał, że “lubi bitcoina” i zdecentralizowany aspekt kryptowaluty. Ma jednak poważne obawy co do tokenów LibraCoin. McCarthy powiedział CNBC:

„Lubię bitcoina i bezpieczeństwo technologii blockchain [stojącej] za kryptowalutami”.

Podczas gdy bitcoin i Libra to cyfrowe waluty, które wykorzystują technologię blockchain, BTC jako całość nie jest własnością nikogo, ani nie jest wspierany przez papierowe waluty. Z kolei według Facebooka LibraCoin będzie powiązany z koszykiem walutowym (nie wiemy dziś, jakie waluty do niego wejdą). McCarthy obawia się, że ten brak decentralizacji w projekcie może prowadzić do zachowań antykonkurencyjnych i innych naruszeń przepisów. McCarthy wyjaśnił to, mówiąc:

“Kiedy jestem na Facebooku, nie jestem klientem, jestem produktem. Facebook jest darmowy, ponieważ sprzedaje dane, aby zarabiać pieniądze. Teraz chcą wejść w [nowy] biznes (…)”.

Przesłuchania w Senacie

Podczas dzisiejszego przesłuchania Komitetu Bankowego Senatu McCarthy powiedział, że będzie starał się ustalić, czy Facebook wziął pod uwagę jego obawy. Powiedział:

„Chcę zobaczyć decentralizację, ponieważ Libra martwi mnie [tym], że będzie kontrolować rynek.”

Senator mówi, że daje jednak szansę Facebookowi.

Facebook przewidywał chyba ataki ze strony polityków. Dlatego zaprojektował Librę jako projekt w pewnym sensie zdecentralizowany. Walutą ma zarządzać Stowarzyszenie Libra, w skład którego ma wejść 100 podmiotów. Dziś jest ich 28, a są wśród nich m.in. Visa, Paypal, Uber, eBay, Spotify i Lyft.

Republikański senator Pat Toomey powiedział również CNBC, że ustawodawcy powinni dokładnie wysłuchać Facebooka przed wyciągnięciem jakichkolwiek wniosków. Toomey powiedział:

„Nie chcę z góry zakładać, że musimy zapobiegać rozwojowi nowych innowacji.”tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here