Naga MarketsO godzinie 14:30 na rynkach pojawiły się dane ze Stanów Zjednoczonych dotyczące inflacji konsumenckiej (CPI) oraz rynku pracy, a konkretnie tzw. jobless claims. Prognozy zakładały utrzymanie bazowego wskaźnika CPI (m/m) w kwietniu na poziomie 0,2%, a także  większą o 8 tys. liczbę osób po raz pierwszy składających wniosek o zasiłek dla bezrobotnych.

Marcowy odczyt bazowego wskaźnika CPI w ujęciu miesięcznym uplasował się na poziomie 0,2%. Ekonomiści zakładali, że w kwietniu pozostanie na tym poziomie, jednak faktyczny odczyt wypadł na niższym poziomie 0,1%.

W stosunku rok do roku bazowy wskaźnik inflacji konsumenckiej utrzymał się na poziomie 2,1% mimo, że analitycy liczyli na wzrost do 2,2%.

BLS

Liczba jobless claims w tygodniu kończącym się 5-go maja wyniosła 211 tysięcy, a więc tak samo jak w poprzednim tygodniu.

DoL

Czterotygodniowa średnia krocząca zmniejszyła się o 5,5 tys. do poziomu 216.000. Co istotne jest to najniższy poziom tejże średniej od 20-grudnia 1969 r., kiedy to średnia wyniosła 214.500.

Jeśli chodzi o ilość kontynuacyjnych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, ta zwiększyła się 1.760 tys. do 1.1790 tys.

EURUSD

Dolar wyraźnie osłabił się po publikacji powyższych danych, co skutkuje rajdem na głównej parze walutowej. Notowania bardzo zbliżyły się do średniego zasięgu z ostatnich 14-dni, a także do oporu intraday blisko 1.1937.

Broker XM zapewnia 30 USD na start, a także konta w mikrolotach, dobre dla początkujących traderów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here