Naga MarketsKurs funta (GBP) był numerem jeden, kurs dolara (USD) spadał 4. sesję z rzędu w poniedziałekWaluty rynków wschodzących (EM) mogą odnieść korzyści w perspektywie krótkoterminowej, jeśli wynik wyborów w USA nie zostanie zakwestionowany. Wzrost gospodarczy i polityka makroekonomiczna mają kluczowe znaczenie dla napływu kapitału i długoterminowego losu walut EM. Siła juana (CNY) będzie się utrzymywać, podczas gdy rupia indyjska (INR) może wzrosnąć z powodu silnego napływu kapitału, twierdzą ekonomiści z HSBC.

  • W perspektywie krótkoterminowej apetyt na ryzyko może odegrać kluczową rolę
  • Wzrost importu Chin jest najsilniejszy spośród gospodarek krajów wschodzących i G3
  • Juan silny, mimo że PKB Chin w III kw. wzrosło zaledwie o 4,9% r/r, wolniej niż oczekiwano

Kursy walut: silne fundamenty EM zapewnią niezbędne wsparcie – HSBC

W perspektywie krótkoterminowej apetyt na ryzyko może odegrać kluczową rolę. Jeśli wybory nie zostaną zakwestionowane, a ich wynik będzie znany stosunkowo szybko, skorzysta na tym rynek walutowy na rynkach wschodzących, twierdzą eksperci. W przeciwnym razie USD może się wzmocnić w wyniku powrotu awersji do ryzyka, jednak tego typu odruchowa reakcja rynków powinna być krótkotrwała.

W dłuższej perspektywie jesteśmy świadomi, że większy pakiet bodźców fiskalnych w USA może doprowadzić do silniejszego cyklicznego ożywienia, dzięki któremu dolar będzie radził sobie lepiej niż się niektórym wydaje – napisano w raporcie.

Istotne kwestie, które pojawią się w 2021 r., będą prawdopodobnie związane ze wzrostem gospodarczym i ustawieniami polityki makroekonomicznej, które będą kształtować możliwość powrotu napływu kapitału na EM.

Wskaźniki wzrostu na rynkach wschodzących poprawiały się ostatnio, ale tempo od tej pory może zwolnić. Wzrost importu Chin jest obecnie najsilniejszy spośród gospodarek krajów wschodzących i G3 (Stany Zjednoczone, strefa euro i Japonia). Jest to korzystne dla niektórych gospodarek Azji i może być coraz bardziej odczuwalne przez resztę świata.

Jeśli chodzi o waluty, kraje azjatyckie były stosunkowo odporne w ciągu ostatniego miesiąca i nie powinno się to zmienić przed i po wyborach w USA. Ich relatywnie silniejsze fundamenty powinny zapewnić im niezbędne wsparcie – dodano

Juan nadal jest odporny, mimo że PKB Chin w III kw. wzrosło zaledwie o 4,9% r/r, czyli wolniej niż oczekiwano. Uważamy, że aprecjacja CNY jeszcze się nie skończyła, ale w najbliższym czasie może nastąpić krótki okres konsolidacji. Uważamy również, że INR jest dobrze przygotowany do dalszego umacniania się dzięki silnemu napływowi kapitału, pomimo powolnego wzrostu gospodarczego – podsumowano.

Kurs USDCNY na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs USDCNY na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here