Naga MarketsSEC i władze USA chcą uregulować rynek ICO i kryptowalut. Niestety napotykają na spore problemy. SEC czuje się zobowiązane do ochrony inwestorów. Z innej perspektywy patrzy na sprawę Kongres, który wprowadza pod obrady Token Taxonomy Act (TTA) i uważa, że „Stany są najlepszym miejscem dla technologii blockchain”.

Na pierwszy rzut oka wspomniany akt, czyli TTA, wydaje się być sprzeczny z działaniami SEC, które robią wszystko, by zdławić innowacje w przestrzeni kryptowalut. Na skutki nie trzeba było długo czekać. Initial Coin Offering (ICO) zaczęły być coraz częściej przeprowadzane nie w USA, ale w bardziej otwartych na nowinki jurysdykcjach. Co za tym idzie, mogło to doprowadzić do odpływu blockchainowych specjalistów do innych krajów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kierunek: Malta, Szwajcaria, Singapur…

Bardziej otwarte na nowy rynek stają się np. Szwajcaria, Malta czy Singapur. Nie można jednak zakładać, że panuje tam całkowity liberalizm pod tym względem. Także w tych państwach należy spełniać określone warunki, by działać zgodnie z prawem. Do tego dochodzą kontrowersje związane z ideą ICO i wieloma oszustwami na tym rynku.

Ameryka

Amerykańscy politycy jednak się nie poddają. Darren Soto przygotował np. przepisy dot. wyłączenia niektórych kryptowalut i innych aktywów cyfrowych z federalnych przepisów dotyczących papierów wartościowych, co pozwali osobom fizycznym łatwiej handlować lub dokonywać transakcji przy użyciu wybranych coinów. Wymaga to jednak zmiany Ustawy o papierach wartościowych z 1933 r. oraz Ustawy o obrocie papierami wartościowymi z 1940 r. Innymi słowy, Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) musiałaby stracić wpływ na kryptowaluty.

Nowa propozycja – TTA – jest podobna do projektu ustawy, który został stworzony pod koniec 2018 r., ale nie trafił pod głosowanie. Teraz TIA ma więcej zwolenników i szanse na większe poparcie. Jedną ze zmian jest „jaśniejsza definicja cyfrowych tokenów, która będzie bardziej obejmowała zmieniającą się technologię”. Kolejna część ustawy wzmacnia ochronę konsumentów, ale też wyraźnie wyklucza wszelkie próby ustanawiania sprzecznych ustaw przez państwa.

Jaka jest reakcja społeczności kryptograficznej na TTA? Kristin Smith ze Stowarzyszenia Blockchain przyznała dziennikarzom, że jej grupa lobbingowa jest zadowolona z pomysłów:

“W świetle ostatnich wytycznych personelu SEC, otwarty przemysł blockchain potrzebuje jasności regulacyjnej bardziej niż kiedykolwiek. Wierzymy, że technologia blockchain ma ogromny potencjał i że potrzebujemy inteligentnego, prostego i wspierającego prawodawstwa, aby zapewnić, że Stany Zjednoczone będą nadal liderem w tym ekosystemie.”


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here