Naga MarketsKurs euro do dolara bez większej reakcji po danych o inflacji w USAO godzinie 14:30 poznaliśmy dane dotyczące inflacji konsumenckiej w Stanach Zjednoczonych. Okazuje się, że w marcu miał miejsce spadek indeksu CPI, większy niż oczekiwali inwestorzy. Kurs dolara w parze EURUSD pozostał niewzruszony publikacją z USA.

  • Inflacja CPI w USA spadła w marcu o 0,4%
  • Był to pierwszy tak duży spadek inflacji miesięcznej od stycznia 2015 roku
  • Inflacja bazowa spadła po raz pierwszy od ponad 10 lat
  • Kurs euro do dolara pozostawał niewzruszony po publikacji

Największy spadek inflacji od ponad 5 lat

Według danych BL za marzec br. ceny konsumpcyjne w Stanach Zjednoczonych spadły o 0,4%, po wzroście o 0,1% w lutym. Rynki oczekiwały spadku, jednak nieco niższego, o 0,3%.

Jest to największy miesięczny spadek od stycznia 2015 r., głównie z powodu spadku cen benzyny o 10,5%, przy jednoczesnym spadku cen biletów lotniczych, zakwaterowania poza domem i odzieży.

Nastąpił natomiast wzrost cen żywności, opieki medycznej, używanych samochodów i ciężarówek, ubezpieczenia pojazdów samochodowych i edukacji. Inflacja bazowa spadła o 0,1%, co stanowi pierwszy miesięczny spadek od stycznia 2010 r.

Kurs EURUSD jedynie nieznacznie się umocnił

Publikacja ze Stanów Zjednoczonych nie wywarła wielkie wpływu na notowaniach kursu euro do dolar. W trakcie pierwszych 30 minut nastąpił jedynie 3-pipsowy wzrost na parze walutowej EURUSD.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.
Wykres 30-minutowy pary walutowej EURUSD

Ruch notowań jest dziś ograniczony ze względu na dzień wolny w wielu krajach, także w USA. Byki na Eurodolarze od wczoraj zmagają się z oporem przy 1,0950 i wydaje się, że walka ta będzie kontynuowana także na początku przyszłego tygodnia.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here