Naga MarketsKurs dolara (EUR/USD) spada, a inflacja w USA rośnieWraz z wybiciem godziny 14:30 poznaliśmy najnowsze wyniki inflacji konsumenckiej (CPI) ze Stanów Zjednoczonych. Wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych obrazuje kierunek (wzrost bądź spadek) oraz wielkość zmian cen dla konsumenta dóbr i usług. Jego wzrost w ujęciu miesięcznym/kwartalnym/rocznym powinien powodować umocnienie lokalnej waluty, natomiast spadek wpłynie negatywnie na jej wycenę. Kurs dolara tracił do euro w trakcie pierwszego kwadransa po publikacji.

  • Inflacja w USA rośnie drugi miesiąc z rzędu
  • W lipcu inflacja konsumencka CPI wzrosła o 0,6 proc.
  • Osłabiony kurs dolara kieruje parę EUR/USD z powrotem do poziomu 1,18

Kolejny miesiąc rosnących cen w USA

Z raportu U.S Bureau of Labor Statistics, że ceny dóbr i usług wzrosły w lipcu 2020 roku o 0,6 proc., a zatem tyle samo, co w czerwcu br. Rynki oczekiwały natomiast wzrostu jedynie o 0,3 proc.

Te artykuły również Cię zainteresują
W ujęciu rocznym inflacja CPI wzrosłą z 0,6 proc do 1 proc. Dalsze szczegóły publikacji ujawniły, że bazowy CPI, który eliminuje zmienne ceny żywności i energii, podskoczył z 1,2 proc. do 1,6 proc i był wyższy od szacunków analityków na poziomie 1,1 proc.

Kurs dolara tracił wobec euro po publikacji

Notowania dolara amerykańskiego po publikacji z USA osłabiały się, co zaowocowało wzrostem pary walutowej EUR/USD. Jak widać na wykresie 30-minutowym poniżej, najbliższy cel może teraz stanowić opór w okolicach 1,1800.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.

Wybicie w górę ponad wspomniany opór otwierałoby drogę do poziomu 1,19 USD, który skutecznie powstrzymuje kupujących w tym miesiącu. Alternatywnie, jeśli znajdująca się tuż nad obecnymi cenami bariera wytrzyma, wzrośnie szansa na re-test obszaru wsparcia w okolicach 1,17 USD.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here