Naga MarketsO godzinie 14:30 na rynkach pojawiły się dane ze Stanów Zjednoczonych dotyczące inflacji producenckiej (PPI) oraz rynku pracy, a konkretnie tzw. jobless claims. Prognozy zakładały spadek wskaźnika PPI (m/m) w lipcu do poziomie 0,2%, a także wyższą o 2 tys. liczbę osób po raz pierwszy składających wniosek o zasiłek dla bezrobotnych.

Spadek inflacji PPI w stosunku miesięcznym

Czerwcowy odczyt wskaźnika CPI w ujęciu miesięcznym uplasował się na poziomie 0,3%. Ekonomiści zakładali, że w lipcu będzie nieco niższy, jednakże pokładane nadzieje nie zostały spełnione. Inflacja producencka w lipcu zatrzymała się na poziomie o 0,0%.

Źródło: BLS

W stosunku rok do roku, wskaźnik PPI również jest niższy. Analitycy spodziewali się, że pozostanie na poziomie 3,4%, jednak ostateczny odczyt to 3,3%.

Źródło: BLS

Liczba jobless claims niższa o 6 tysięcy

Liczba jobless claims w tygodniu kończącym się 4-go sierpnia wyniosła 213 tysięcy, a zatem była niższa aż o 6 tysięcy od zrewidowanego w górę wyniku z poprzedniego tygodnia (219 tys.).

Źródło: DoL

Czterotygodniowa średnia krocząca zmniejszyła się o 500 do poziomu 214.250. Z kolei dane ubiegłotygodniowe zrewidowane zostały w górę o 250, do 214.750.

Jeśli chodzi o ilość kontynuacyjnych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, to w tygodniu kończącym się 28-go lipca, ich liczba wzrosła o 29 tysięcy w porównaniu do zrewidowanego w górę odczytu z tygodnia poprzedniego (1,726 tys.).

Źródło: DoL

EURUSD testuje 20-okresową SMA

Dolar osłabił się nieznacznie po publikacji powyższych danych. Notowania zawędrowały do 20-okresowej średniej z wykresu 30-minutowego, która powstrzymuje kupujących od poranka.

Cena jednak cały czas uwięziona jest między obszarem oporu w obrębie 1.1616, a lokalnym wsparciem blisko 1.1580. Przełamanie tej drugiej strefy otworzy drogę do spadków w kierunku kluczowego wsparcia na 1.1580.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

Kwotowania EURUSD z platformy XM

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here