Naga MarketsUSA: Inflacja CPI urosła w listopadzie o 0,2%. Kurs dolara (USD) traci po publikacjiO godzinie 14:30 poznaliśmy dane dotyczące inflacji konsumenckiej w Stanach Zjednoczonych. Okazuje się, że w listopadzie nastąpił wzrost indeksu CPI, przebijający oczekiwania inwestorów. Kurs dolara (USD) zareagował natomiast osłabieniem w relacji do euro.

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI)wzrósł w listopadzie o 0,3% po korekcie sezonowej. Oczekiwania rynkowe plasowały się na poziomie 0,2%. Z kolei w październiku wzrost sięgnął 0,4%, podało dziś amerykańskie Biuro Statystyki Pracy (BLS). W ciągu ostatnich 12 miesięcy wskaźnik wzrósł o 2,1 procent przed sezonową korektą.

Inflacja bazowa, która nie uwzględnia zmian cen żywności oraz energii w ujęciu miesięcznym wzrosła o 0,2%. Wynik jest zgodny z prognozami oraz odczytem październikowym.

Kurs EURUSD ponownie reaguje na poziom 1,1073

Kurs dolara umacniał się do euro podczas dzisiejszej sesji, co doprowadziło do osunięć na parze walutowej EURUSD. Jej notowania dotarły w okolice wsparcia przy 1,1073 po czym nastąpiło odbicie.

Pierwszy kwadrans po publikacji BLS, dolar tracił do euro, a kurs wymiany głównej pary walutowej dotarł do poziomu 1,1086. Jeśli byki utrzymają kontrolę na EURUSD, najbliższy istotny kierunek stanowić będzie strefa oporu w obrębie 1,1095.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych>>

Wykres 15-minutowy pary walutowej EURUSD - 11.12.2019 r.
Wykres 15-minutowy pary walutowej EURUSD – 11.12.2019 r.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-blue” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here