Naga MarketsO godzinie 14:30 na rynkach pojawiły się dane ze Stanów Zjednoczonych dotyczące inflacji konsumenckiej (CPI) oraz rynku pracy, a konkretnie tzw. jobless claims. Prognozy zakładały wzrost wskaźnika CPI (m/m) w sierpniu o 0,3%, a także wyższą o 7 tys. liczbę osób po raz pierwszy składających wniosek o zasiłek dla bezrobotnych.


Inflacji CPI w stosunku miesięcznym rośnie o 0,2%

Lipcowy odczyt wskaźnika CPI w ujęciu miesięcznym uplasował się na poziomie 0,2%. Ekonomiści zakładali, że w czerwcu wzrośnie do poziomu 0,3%, jednakże pokładane nadzieje nie zostały spełnione. Inflacja konsumencka w czerwcu wzrosła jedynie o 0,2%, tak jak przy poprzednim odczycie.

Źródło: BLS

W stosunku rok do roku, wskaźnik CPI zniżkuje do poziomu 2,7%, a zatem niżej od prognoz analityków (2,8%) oraz poprzedniej publikacji (2,9%).

Źródło: BLS

Liczba jobless claims najniżej od 1969 roku

Liczba jobless claims w tygodniu kończącym się 8-go września wyniosła 204 tysiące, a zatem była niższa aż o 1 tysiąc od zrewidowanego w górę wyniku z poprzedniego tygodnia (205 tys.). Co istotne była to najniższa liczba nowych wniosków o zasiłek od 6 grudnia 1969, kiedy to plasowała się na poziomie 202 tysięcy.

Źródło: DoL

Czterotygodniowa średnia krocząca zmniejszyła się o 2 tys. do poziomu 208 tys. Z kolei dane ubiegłotygodniowe zrewidowane zostały w górę o 500, do 210 tysięcy.

Jeśli chodzi o ilość kontynuacyjnych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, to w tygodniu kończącym się 1-go września, ich liczba (1,696 tys.) zmniejszyła się o 15 tysięcy w porównaniu do zrewidowanego w górę odczytu z tygodnia poprzedniego (1,711 tys.).

Źródło: DoL

EURUSD wybija opór intraday

Powyższe dane mają jedynie szczątkowy wpływ na wycenę głównej pary walutowej z uwagi na dużo ważniejsze informacje jakie poznaliśmy z Europejskiego Banku Centralnego. Jak widać na wykresie 4-godzinnym poniżej, zamknięta właśnie świeca wybija lokalny opór obrębie 1.1653, który skupia ubiegłotygodniowe maksima. Kolejnym celem dla byków wydają się teraz być maksima z sierpnia w pobliżu 1.1730.

Opierasz swój handel na danych makro? Być może oferta brokera Royal jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów handlowych >>Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here