Naga MarketsS&P 500: Indeksy w USA wrócą na szczyty w przeciągu najbliższego rokuW kolejnym odcinku Inside Solution One Tomasz Piwoński bierze pod lupę niepokojąco duży wzrost bezrobocia w Stanach Zjednoczonych. Co dzieje się z rynkiem pracy w USA? Czy to wina bankrutujących firm, czy może wysokiej pomocy socjalnej? Jak to wszystko ma się do wzrostów indeksów? W programie również analiza rynku srebra, przegląd wybranych spółek z WIG20 oraz indeksu w Teheranie. Więcej szczegółów w nagraniu!

  • Przyczajona hossa w Polsce
  • Srebro zyskuje na odrodzeniu przemysłu
  • EUR/PLN spada wraz z powrotem apetytu na ryzyko

Rekordowo słabe dane nie powstrzymują hossy na indeksach giełdowych w USA

Bezrobocie w USA sięgnęło poziomu 14,7%, co w ocenie prowadzącego pokazuje jak bardzo elastyczny jest tamtejszy rynek pracy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Obecna sytuacja jest postrzegana jako recesja w kontekście gospodarki realnej. Jednak wzrosty które są obecnie nikt nie nazywa hossą. Ubyło 20,5 mln miejsc pracy i choć można ocenić to negatywnie to moim zdaniem pokazuje jak szybko amerykańskie przedsiębiorstwa potrafią się dostosować – powiedział prowadzący program.

W ocenie eksperta akcja cenowa indeksu S&P 500 przypomina lata od ostatniego kryzysu finansowego tylko wszystko odbywa się znacznie szybciej ze względu na ogromną skalę i szybkość działań Rezerwy Federalnej.

To wszystko co działo się przez ostatnie 12 lat na chwilę obecną dzieje się w przyspieszonym tempie. Indeksy powinny wrócić na szczyty w perspektywie najbliższego roku – dodał.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here