Naga MarketsJedyne istotne dane makroekonomiczne podczas dzisiejszej sesji publikowane były w USA przez National Association of Realtors. Mowa o indeksie podpisanych umów kupna domów, którego wzrost w listopadzie okazał się być zgodny z prognozami. Kurs dolara zniżkuje od początku sesji kontynuując tym samym osunięcia z piątku.

Według National Association of Realtors®, oczekująca sprzedaż domów wzrosła w listopadzie, odbijając się po spadku z poprzedniego miesiąca (-1,3%). Region zachodni odnotował najwyższy wzrost w ubiegłym miesiącu, podczas gdy pozostałe trzy główne regiony USA odnotowały jedynie nieznaczne różnice w aktywności kontraktowej z miesiąca na miesiąc. Oczekiwania na sprzedaż domów wzrosły w całym kraju oraz we wszystkich regionach w porównaniu do danych z roku ubiegłego.

Indeks kupna nowych domów wzrósł o 1,2%

Wskaźnik sprzedaży domów w toku (PHSI) prognozujący wskaźnik oparty na podpisywaniu umów, wzrósł o 1,2% do 108,5 w listopadzie. Liczba podpisanych umów rok do roku wzrosła o 7,4%. Wskaźnik 100 jest równy poziomowi aktywności kontraktowej w 2001 roku.

„Pomimo niewystarczającego poziomu inwentarza, oczekujące kontrakty mieszkaniowe wciąż rosły w listopadzie”, powiedział Lawrence Yun, główny ekonomista NAR, zauważając, że stan zasobów mieszkaniowych spada od 6 miesięcy z rzędu, począwszy od czerwca 2019 r. „Spodziewane są sprzyjające warunki w całym 2020 r., jednak podaż nie zaspokaja jeszcze zdrowego popytu.” – dodał Yun.

Kurs dolara osuwa się do nowych minimów w tym miesiącu

Notowania dolara do franka szwajcarskiego osuwają się dziś kontynuując silną wyprzedaż z piątku. Cena znajduje się obecnie na poziomach z sierpnia, kiedy to dołek wyznaczony został na poziomie 0,9658. Po ewentualnym przełamaniu tego wsparcia, kurs USDCHF osunąłby się na poziomy widziane ostatnio we wrześniu 2018 roku. W przypadku odbicia, lokalny opór znajduje się w pobliżu 0,9718.

Opierasz swój handel na danych makro? Być może oferta brokera Royal – partnera głównego InvestCuffs 2019 jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów handlowych >>

Wykres 30-minutowy pary walutowej USDCHF - 30.12.2019 r.
Wykres 30-minutowy pary walutowej USDCHF – 30.12.2019 r.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here