Naga Marketspięści chiny usaTrwają negocjacje handlowe między Stanami Zjednoczonymi, a Chinami, a płynące informacje zdają się potwierdzać, że Pekin dąży i będzie dążyć do realizacji postanowień wynikających z podpisanej w styczniu „fazy pierwszej” umowy handlowej z USA. Surowcowe.info to program emitowany na antenie telewizji Comparic24.tv, z którego poznasz najświeższy przegląd notowań na rynku surowców. Co więcej omówiono również najważniejsze wydarzenia rynkowe i przenalizowano sytuację na wykresach. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia dzisiejszego materiału!

Donald Trump musi stosować ostrą retorykę względem Chin?

Najbardziej zyskuje na tym amerykańska soja. Czynnikiem hamującym zakupy mogą być zapowiedzi Donalda Trumpa, oparte przede wszystkim na społeczno-ekonomicznych skutkach pandemii koronawirusa (o której przyczyny Trump oskarża Chiny) czy zmianach systemu prawnego w autonomicznym Hongkongu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jednocześnie mimo ostrych słów przedstawiciel handlowy USA – Robert Lighthizer poinformował Izbę Reprezentantów że nie uważa gróźb prezydenta dotyczących oddzielenia gospodarczego Stanów Zjednoczonych od Chin za wykonalną w obecnej erze globalizacji – oznajmił Bogusz Kasowski.

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo spotkał się w środę na Hawajach z najwyższym dyplomatą Chin, Yang Jiechi. Niewiele to zmieniło, bowiem w tym samym czasie Donald Trump podpisał sankcje na chińskich urzędników odpowiedzialnych za represje na ujgurskich muzułmanach w chińskiej prowincji Xinjiang.

Chiny podkreślają, że USA musi uszanować stanowisko Pekinu w sprawach Hongkongu, Tajwanu (który ma umowę dotyczącą obronności z USA) czy prowincji Xinjiang – dodał

Zobacz również inne audycje:

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here