Naga MarketsTrump i XiMiniony tydzień przyniósł ze sobą falę optymizmu w negocjacjach na linii USA – Chiny. Wojna handlowa między dwiema największymi gospodarkami trwa, ale Amerykanie i Chińczycy zgodzili się pójść na wzajemne ustępstwa. Dzięki temu udało się osiągnąć częściowe porozumienie dot. właśności intelektualnej, usług finansowych i eksportu produktów rolnych. Spisanie umów dotyczących tych ustaleń zajmie do pięciu tygodni, dlatego też prezydenci Donald Trump i Xi Jinping mogą podpisać je już w przyszłym miesiącu. 


Największy przełom w wojnie handlowej

Prócz osiągnięcia częściowego porozumienia, amerykański prezydent zawiesił także podwyżkę taryf na chińskie dobra eksportowe warte 250 miliardów dolarów, które miały wejść w życie we wtorek, a Chiny obiecały zwiększyć zakupy amerykańskich produktów rolnych, między innymi soi i wieprzowiny.

Jak informowała wcześniej agencja Bloomberga, to wstępne porozumienie może doprowadzić do zawarcia rozejmu w wojnie handlowej, i w konsekwencji otwiera drogę do podpisania szerszej umowy.

Zagraniczne media mówią o największym przełomie w trwającym już 15 miesięcy konflikcie handlowo-gospodarczym między USA i Chinami. Donald Trump wskazał, że to pierwszy krok do podpisania szerszej umowy. Na twitterze napisał nawet, że jeśli kraje dojdą do pełnego porozumienia, podpisze je niezwłocznie:

USD/CNY zmierza w kierunku 7.00 bądź 6.93

Spoglądając na notowania pary walutowej USD/CNY zauważymy, że wskutek trwających od ubiegłego tygodnia spadków, rynek dotarł w okolice lokalnego wsparcia w wysokości 7,0650. Z czysto technicznego punktu widzenia, trwałe pokonanie tej strefy mogłoby otowrzyć drogę do dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem wydają się nawet okolice 6,93 i linii tendencji wzrostowej.

Weź udział w bezpłatnym webinarze i poznaj 5 strategii jak pogodzić trading z praca na etacie

Kurs pary USD/CNY w poniedziałek, 14 października 2019 roku
Kurs pary USD/CNY w poniedziałek, 14 października 2019 roku | Źródło: TradingView

– Kluczowy poziom wsparcia psychologicznego będzie na poziomie 7,00 USD/CNY, który jest dostosowany do 100-dniowej średniej kroczącej. Biorąc pod uwagę wycofanie się USD/CNY w odpowiedzi na tę wstępną umowę handlową oraz perspektywę ewentualnej deprecjacji CNY, która zostanie dokładnie zbadana przed podpisaniem umowy na przełomie 16 i 17 listopada, nasza obecna prognoza na koniec roku USD/CNY wynosząca 7,50 jest zbyt agresywna. Oznaczałoby to 6-procentową deprecjację w czwartym kwartale. Poprawiamy naszą prognozę na koniec roku USD/CNY do 7,30, ale utrzymujemy prognozę na koniec roku 2020 na poziomie 7,60 – komentuje Claudio Piron, Emerging Asia fixed-income/FX strateg w BofAML w Singapurze.

– Stosunki Stany Zjednoczone – Chiny zmieniły się i “dopóki światowa gospodarka nie przejdzie przez proces dostosowywania się do tej nowej rzeczywistości, globalny wzrost będzie musiał stawić czoła przeciwnościom. To sprawia, że amerykański rynek papierów wartościowych jest bardziej podatny na korektę i daje mu mniejszy potencjał wzrostu – zauważa Matt Maley, strateg akcji w Miller Tabak w Newton, Massachusetts.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs euro kontynuuje spadki po wyborach. EURPLN po 4,29 zł, najniżej od sierpnia
Następny artykułWIG20 traci 0,6% w reakcji na wyniki wyborów. Dino najsilniej w górę, PGNiG mocno traci
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here