Naga MarketsBez wątpienia najważniejszym wydarzeniem dzisiejszej sesji będzie publikacja raportu z amerykańskiego rynku pracy autorstwa BLS. Analitycy oczekują wzrostu zatrudnienia w okolicach 145-175 tysięcy osób. Byłoby to więc od 121 tys. do 91 tys. mniej niż przed miesiącem, kiedy to zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym (NFP) wyniosła aż +266 tys. etatów. 


NFP: W grudniu przybyło 266 tys. miejsc pracy

Dzisiaj raport o zatrudnieniu w USA w grudniu ma zostać ogłoszony o godzinie 14:30, a gdy zbliżamy się do czasu publikacji, warto poznać oczekiwania ekonomistów i badaczy z 6 dużych banków inwestycyjnych, dotyczące nadchodzących danych o zatrudnieniu.

Większość ankietowanych spodziewa się, że amerykański NFP opublikuje stabilny odczyt w przedziale 145-175 tys. w grudniu, po przesadzonym wzroście w listopadzie o 266 tys. Ponadto prognozują, że stopa bezrobocia utrzyma się na stałym poziomie 3,5%.

TD Securities

Oczekujemy w grudniu bardziej negatywnego odczytu dla płac po przesadzonym wzroście w listopadzie. Nawet nasza niższa od konsensusu prognoza 145 tys. sugeruje silną średnią wynoszącą 189 tys. w czwartym kwartale, powyżej średniej 173 tys. w pierwszych dziewięciu miesiącach roku, więc odczyt w grudniu może być jeszcze słabszy, niekoniecznie sygnalizując znaczne spowolnienie trendu.

Jesteśmy neutralni w stosunku do konsensusu w sprawie stopy bezrobocia i zarobków godzinowych: odpowiednio 3,5% i wzrost o 0,3% m/m.

Danske Bank

Spodziewamy się odczytu NFP na poziomie 175 tys. oraz niezmienionego rocznego wzrostu płac o 3,1%, przy ryzyku przesuniętym w kierunku niewielkiego spadku do 3,0%. Chociaż ogólnie rzecz biorąc jest to nieco silniejsze niż oczekiwania rynkowe, możemy się spodziewać niewielkiego pozytywnego wpływu na rynek, jeśli okaże się to słuszne.

ING

Po wyjątkowo mocnym listopadowym raporcie o zatrudnieniu spodziewamy się, że w grudniu pojawi się bardziej umiarkowany odczyt. W związku z tym widzimy pewne pole do łagodnego rozczarowania danymi, a zatrudnienie wzrośnie o 150 000 w porównaniu do 160 000 konsensusu. Spodziewamy się wzrostu płac o 0,2% miesiąc do miesiąca, 3,0% r/r.

Purple Trading - Broker STP który zaprasza także zyskownych traderów. SPRAWDŹ NAS
73.2% detalicznych kont CFD traci pieniądze.

Deutsche Bank

Jeśli chodzi o NFP, nasz konsensus wynosi + 167 tys., przy czym spodziewana stopa bezrobocia pozostanie na poziomie 3,5%, co jest najniższym wynikiem od 1969 r. Jest to wynik niektórych dość mocnych danych o zatrudnieniu w USA.

National Bank Financial

Oczekujemy spowolnienia w tworzeniu miejsc pracy do 150 000, czyli wciąż powyżej poziomu, który zdaniem Fed Atlanta jest wystarczający, aby wchłonąć nowych uczestników rynku pracy i utrzymać stałą stopę bezrobocia w długim okresie (+ 110 000 miesięcznie).

Wells Fargo

Spodziewamy się, że w grudniu liczba zatrudnionych w Nonfarm wzrośnie o 160 000, po listopadowym wzroście o 266 000 miejsc pracy.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here