Naga MarketsAmerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) może zatwierdzić fundusz inwestycyjny typu ETF oparty na bitcoinie już pod koniec października, stwierdził w wywiadzie dla Stansberry Research, Mike McGlone, starszy ekspert ds. surowców w Bloomberg Intelligence. Wielu inwestorów instytucjonalnych czeka na bitcoinowego ETFa, bo póki co nie mogą lokować środków bezpośrednio w kryptowalutę mimo, że pierwszy wniosek do SEC złożono 1 lipca 2013 r., czyli ponad 8 lat temu. Kurs BTC/USD spadł we wtorek w okolice 40 000 USD, jednak koło południa silnie odbił powyżej 43 000 USD.

Bitcoin (BTC): Rośnie presja na amerykańskie organy regulacyjne

Mike McGlone twierdzi, że prawdopodobnie Stany Zjednoczone pójdą za przykładem Kanady, która już zatwierdziła kilka ETF-ów na bitcoina i ether. Ekspert wskazuje na fakt, że presja na amerykańskie organy regulacyjne jest wyjątkowo „silna”.W Kanadzie oraz kilku innych krajach już są notowane na giełdach ETFy z ekspozycją na bitcoina. ETF to fundusz notowany na giełdzie, odwzorowujący zachowanie wybranego aktywa lub indeksu, cechujący się niskimi kosztami.

Oparta na kontraktach futures [ETF] kryptowaluta może nie jest najlepszą rzeczą, ale jest lepsza niż nic. Po prostu otwiera okno legitymizacji dla ogromnych wpływów pieniężnych – podkreślił McGlone.

McGlone trzyma się również swojej prognozy, że cena bitcoina może w tym roku osiągnąć 100 000 USD, pomimo trwającej korekty.

Odnosząc się do ostatnich komentarzy Raya Dalio na temat regulatorów potencjalnie zabijających bitcoina, McGlone stwierdził, że aby to osiągnąć, musiano by zakazać korzystania z Internetu. Ponadto zauważa, że ​​prawdopodobieństwo, że Stany Zjednoczone „rozprawią się” z BTC, spada wraz z rosnącą adopcją kryptowaluty w kraju.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

invest

Bitcoin (BTC) odbija od 40 000 USD we wtorek

Dzisiaj w nocy bitcoin spadł do poziomu 40 192 USD, najniższego od 5 sierpnia. Jednak równie silna reakcja ze strony kupujących posłała najpopularniejszą kryptowalutę z powrotem powyżej poziomu 43 000 USD i koło południa kurs wrócił w okolice poziomu otwarcia 43 200 USD. Dopóki strona popytowa zdoła utrzymać notowania powyżej wsparcia 42 000 USD presja na dalsze wzrosty powinna się utrzymywać.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw dino | nasdaq prognozy | kurs forinta prognozy | dolar nowozelandzki kurs | akcje enea | kurs liry tureckiej sprzedaż | benefit giełda |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here