Naga MarketsW jaki sposób wybory do kongresu USA wpłyną na rynki?Katherine Judge i Avery Shenfeld, analitycy z CIBC wskazują, że niemal zanikła korelacja między rentownościami obligacji i akcji, ponieważ w ich ocenie inwestorzy przygotowują się na „rozczarowanie” ze strony amerykańskiego banku centralnego. Czy to oznacza również powrót siły dolara?


Zobacz również: Goldman: Nikła szansa na „sell in May” w tym roku?

Te artykuły również Cię zainteresują
FOMC: Rynek wycenia dwie pełne obniżki stóp

Rezerwa FederalnaEksperci z CIBC zauważają, iż pogorszyła się w tym roku korelacja między stopami zwrotu z akcji, a obligacjami w USA. Indeks S&P 500 osiągnął w zeszłym tygodniu nowy szczyt, podczas gdy rentowności 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych spadły o niecałe 20 pb. Odzwierciedla to gołębi sentyment inwestorów do Rezerwy Federalnej. Na ten moment rynek wycenia prawie dwie pełne obniżki stóp procentowych do końca 2020 r.

Inwestorzy przygotowują się więc na rozczarowanie, ponieważ konferencja FOMC w tym  tygodniu raczej nie dostarczy żadnych oznak zbliżającej się obniżki stóp, co będzie negatywne dla amerykańskich akcji – napisano w raporcie.

Kurs dolara na początku trendu wzrostowego? – Westpac

euro i dolaryRichard Franulovich, szef strategii walutowej w Westpac wskazuje, że obecnie są testowane kluczowe poziomy na parach walutowych dolara amerykańskiego z walutami koszyka G10, w tym EUR, JPY, AUD, NZD i CAD. Ekspert uważa, że mieszane odczyty danych na temat zdrowia światowej gospodarki wydają się wywoływać podwyższoną zmienność i wzrost niepokoju. W jego ocenie to zmiana sentymentu dla globalnej gospodarki z pozytywnego na negatywny wydaje się mieć kluczowy wpływ na gwałtowne ruchy kursów walut w ostatnich dniach.

Nasz główny scenariusz zakłada, że ostatnie wydarzenia są bardziej re-definicją nowych (niższych) przedziałów cenowych dla kursu walut niż początkiem nowego kilkutygodniowego trendu wzrostowego dolara amerykańskiego. Nie wykluczamy jednak testu poziomu 1,10 na parze walutowej EUR/USD i poziomu 100 na indeksie dolara (DXY), zwłaszcza jeśli S&P obniży rating Włoch w tym tygodniu (obecnie BBB, dwa stopnie powyżej ratingu śmieciowego) – wskazano w raporcie.

Nadchodzący kalendarz odczytów makroekonomicznych zawiera kilka ważnych pozycji, które mogą wpłynąć na dalszy kurs dolara i na globalny wzrost, w tym: USA – PKB (advance) za I kw. USA, konferencja FOMC, odczyt ISM i payrolls’ów; Strefa euro – PKB za I kwartał, kwietniowe indeksy PMI i dane CPI za kwiecień; oraz Chiny – PMI NBS i Caixin.

Zobacz również: ING: Polityka handlowa Trumpa przynosi efekty, a dolar będzie coraz silniejszy?

USA: Dywergencja zwiastuje przecenę akcji? Kurs EUR/USD spadnie do 1,10? – prognozy dużych banków
Kurs EUR/USD spadnie do poziomu 1,10?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here