Naga MarketsKurs dolara zyskuje na fali dobrych odczytów PMI ISM dla przemysłu. EUR/USD odbił od 1,20O godzinie 15:45 i 16:00 rynki zapoznały się z wynikami amerykańskiego wskaźnika PMI obrazującego aktywność sektora przemysłowego w Stanach Zjednoczonych – pierwszy publikował instytut IHS Markit, drugi natomiast ISM. Dla traderów z USA większe znaczenie ma ten drugi odczyt. Jak wypadły poszczególne publikacje i jak zareagował na nie dolar amerykański?

  • PMI dla przemysłu w lipcu wzrósł do poziomu 53,1
  • Przemysłowy ISM zanotował 4. wzrost z rzędu, tym razem do poziomu 56,0
  • Dolar po tych publikacjach umacniał się do euro, EUR/USD wrócił do 1,1940

Najszybszy wzrost sektora przemysłowego od stycznia 2019 r.

Z opublikowanego o 15:45 raportu IHS Markit wynika, że wartość wskaźnika PMI dla sektora przemysłowego w Stanach Zjednoczonych wzrosła w sierpniu do poziomu 53,1, a zatem jest wyższa od wyniku z lipca (50,09). Rynki spodziewały się jednak, że PMI wzrośnie jeszcze trochę mocniej, do poziomu 53,6.

Kluczowe punkty z publikacji PMI znajdziesz poniżej:

  • Szybszy wzrost liczby nowych zamówień ze względu na znaczący wzrost eksportu
  • Najszybszy wzrost zatrudnienia od listopada 2019 r.
  • Presja kosztowa najsilniejsza od początku 2019 r.

Jak jednak wspomniano we wstępie, dla inwestorów ze Stanów Zjednoczonych zdecydowanie bardziej liczy się odczyt ISM. Dlatego przejdźmy do istotniejszego wskaźnika ISM opublikowanego o godz. 16:00.

Raport ISM wskazuje na odbicie w przemyśle USA

W przypadku wskaźnika opublikowanego przez instytut ISM, sprawy mają się nieco lepiej. Dzisiejsze dane z USA okazały się bowiem lepsze od oczekiwań rynkowych i poprzedniego odczytu. Indeks ISM dla sektora przemysłowego wypadł na poziomie 56,0, podczas gdy oczekiwania wynosiły 54,5 pkt. (poprzednio 54,2 pkt.).

Kurs dolara zyskuje do euro. EUR/USD odbija od 1,20

Kurs pary walutowej EUR/USD dotarł dziś do kluczowej bariery na poziomie 1,20. Sprzyjające dolarowi dane nie pozwoliły na kontynuację wzrostów, jak bowiem widać na poniższym wykresie, niemal całe zyski zostały wymazane.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.

Zobaczymy teraz jak kurs euro do dolara poradzi sobie z obszarem wsparcie przy 1,1940 USD, który wcześniej sprawdzał się w roli oporu. Zamknięcie dnia z powrotem pod widoczną na wykresie strefą ponownie odsłoniłoby wsparcie w okolicach 1,1800.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here