Naga Markets

USA dołącza do śledztwa w sprawie upadku ekosystemu Terra!Władze Stanów Zjednoczonych i Korei Południowej uzgodniły, że będą współpracować przy śledztwie w sprawie działań firmy Terra, które mogły doprowadzić do rynkowego trzęsienia ziemi i strat sięgających miliardów dolarów. 6 lipca południowokoreańska agencja prasowa Yonhap podała, że śledczy obu krajów podejmą ścisłą współpracę, w celu ustalenia przyczyn, okoliczności oraz skutków majowego krachu stablecoina terra USD.

Terra znajdzie się pod okiem służb USA

W tym tygodniu południowokoreański minister sprawiedliwości Han Dong-hoon spotkał się z Andreą Griswold, wiceszefową grupy zadaniowej amerykańskiej komisja papierów wartościowych i giełdy (SEC), oraz Scottem Hartmanem, szefem komisji SEC do spraw oszustw finansowych w biurze prokuratora generalnego dla południowego okręgu Nowego Jorku.Agencja prasowa Yonhap dodała, że oba kraje zgodziły się na wymianę danych z dochodzenia w sprawie katastrofy sieci Terra (LUNA), która doprowadziła do strat w wysokości około 40 miliardów dolarów.

Korea Południowa bada możliwość oszustwa, unikania podatków i manipulacji rynkowych ze strony Terraform Labs, podczas gdy USA prześwietli zachowanie Do Kwon i czy TerraUSD naruszyła stanowe regulacje.

Więcej regulacji

Po trzęsieniu ziemi, jakie zafundowała światu Terra, Korea Południowa postanowiła utworzyć nową komisję, która ma oceniać projekty kryptowalutowe dostępne na najpopularniejszych giełdach.

W USA pojawiły się doniesienia, że rząd współpracuje z Kongresem w celu sformułowania nowych przepisów dotyczących stablecoinów, które mogą wejść w życie jeszcze przed końcem tego roku.

Rząd Wielkiej Brytanii zaproponował kilka zmian legislacyjnych dla firm kryptowalutowych, w tym emitentów stablecoinów, a regulator z Singapuru rozważa nowe przepisy mające chronić inwestorów detalicznych.

Tymczasem unijny projekt rozporządzenia o nazwie Markets in Crypto-Assets (MiCA) dąży do nałożenia na stablecoiny wymogów dotyczących rezerwy wykupu w celu pokrycia wypłat, a także progu dziennych transakcji dla największych operatorów.

Jak widać, sprawa Terra będzie ciągnąć się za rynkiem kryptowalut latami, doprowadzając do nieodwracalnych zmian.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cdr notowania | aktualny kurs korony czeskiej | notowania s&p 500 | kurs rubla prognozy | pgnig notowania akcji | giełda mbank | cd projekt giełda |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
Poprzedni artykułJakie możliwości daje system CRM Dynamics 365 Sales?
Następny artykułDlaczego warto korzystać z kantorów online?
Student prawa na wydziale Finansów i Prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Pasjonat i początkujący inwestor sektora walut cyfrowych, aktywnie podążający za bieżącymi zmianami legislacyjnymi. Czynny obserwator światowych przemian społeczno-gospodarczych oraz zmieniających się preferencji rynkowych. Interesuje się wpływem psychologii na rynki akcji, sztuką w sektorze giełdowym oraz szeroko rozumianym systemem zdecentralizowanych finansów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here