TMS


Punktualnie o godzinie 14:30 rynki poznały istotną publikację makroekonomiczną. Mowa tu oczywiście o najnowszych wynikach sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych. 


Retail sales powyżej prognoz

Zgodnie z informacjami udostępnionymi przez amerykański Census Bureau, wartość bazowej sprzedaży detalicznej m/m wzrosła w październiku br. o 0,7% (prognoza 0,5%, poprzednio -0,1%). Równie dobrze prezentuje się pełny wskaźnik sprzedaży detalicznej, który pomimo prognoz zakładających wzrost o 0,6%, ostatecznie wzrósł aż o 0,8%.

usa dobry odczyt sprzedazy detalicznej
Źródło: Biuro Cenzusowe

Czy wiesz że…

Retail sales to zagregowana miara sprzedaży towarów detalicznych w danym okresie czasu, zwykle oparta na próbkach danych, które następnie odnosi się do całego kraju. W przypadku Stanów Zjednoczonych raport sprzedaży detalicznej jest comiesięcznym wskaźnikiem gospodarczym opracowywanym i wydawanym przez Census Bureu działające w Departamencie Handlu. Raport obejmuje poprzedni miesiąc i jest publikowany około dwa tygodnie po zakończeniu miesiąca. Porównań dokonuje się w stosunku do danych historycznych – w ujęciu rokrocznym (r/r) odgrywają najważniejszą rolę gdyż pokazują dobrze sezonowość sprzedaży detalicznej i dynamikę jej zmiany wraz z upływem czasu. Więcej na temat sprzedaży detalicznej, możesz przeczytać w słowniku makroekonomicznym Comparic.pl.

Jak reagował dolar?

Na dobry odczyt danych rynek zareagował dość nerwowo. Dolar kanadyjski osłabił się w stosunku do dolara amerykańskiego w pierwszej minucie po publikacji danych o 7 pipsów. Cena pary USD/CAD dotarła do dziennego pivota (1.3238) i obecnie oscyluje wokół tego poziomu. Kolejny opór znajduje się na poziomie 1.3240 i 1.3250. Z drugiej strony najbliższe wsparcie to 1.3200.

usa dobryodczyt sprzedazy detalicznejCoinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here