Naga MarketsTo było ostatnie bezpośrednie starcie kandydatów na urząd prezydenta USA. Prezydent Donald Trump przeprowadził w czwartek wieczorem z nominowanym przez Demokratów Joe Bidenem bardziej opanowaną i zdyscyplinowaną debatę, stanowiąc wyraźny kontrast z chaosem i wściekłością, które zdominowały pierwszą bitwę. Indeks dolara (DXY) wzrasta w piątek rano przebijając poziom 93,0.

  • Trump nie odniósł druzgocącego zwycięstwa, którego potrzebuje
  • Biden nie dał się złapać na zarzuty korupcyjne Trumpa
  • Kandydat Demokratów powtórzył niefortunny gest George’a H.W. Busha z 1992 roku

Zmiana strategii Donalda Trumpa przyniosła efekt

Pomimo udanego występu prezydenta USA, wielu ekspertów uważa, że nie odniósł druzgocącego zwycięstwa, którego tak bardzo potrzebował, a sondaże nadal pokazują, że przegrywa.

Najlepsze momenty Bidena miały miejsce, gdy nie złapał przynęty, podczas oskarżenia o korupcję, co skłoniło go do zaatakowania Trumpa za nieudostępnienie ani jednego zeznania podatkowego pytając “Co ukrywasz?”.

W większości debaty były wiceprezydent był mniej pewny siebie. Pod naciskiem Trumpa wydawał się popierać ostateczną eliminację przemysłu naftowego. Trump natychmiast pochwycił uwagę Bidena skierowaną do wyborców w niezwykle ważnej Pensylwanii, gdzie stanowisko Bidena w sprawie ograniczenia szczelinowania gazów łupkowych sprawia, że ​​ma niewielu przyjaciół w stanie, w którym przy wydobyciu zatrudnia się tysiące ludzi.

Pod koniec dyskusji o kwestiach rasowych Biden wymownie spojrzał na swój zegarek na ręce. Zachowanie wyglądało na wcześniej przygotowane i zamierzone jako gest dezaprobaty wobec postawy konkurenta, jednak mogło to zostać zupełnie inaczej odebrane przez wyborców. George H.W. Bush w 1992 r. również spojrzał podczas debaty na zegarek. Nerwowa reakcja zapadła wyborcom głęboko w pamięci, co niewątpliwie zostało zapamiętane jako oznaka słabości.

Po tym, jak pierwsza debata przekształciła się w chaos, ta sesja wyróżniała się merytoryczną treścią, a wyborcy mogli obserwować, jak dwaj kandydaci przedstawiają swoje końcowe argumenty na prawie każdy temat – koronawirusa, imigrację czy relacje rasowe.

Ankieta CNN po debacie wykazała, że ​​53% respondentów uważa, że ​​ zwyciężył Biden, w porównaniu z 39% w przypadku Trumpa – wynik mniej więcej odzwierciedla obecny deficyt prezydenta w sondażach. Respondenci zasadniczo nie wykazali większej zmiany w sposobie postrzegania kandydatów.

Biden prowadzi w całym kraju o 7,9% Trumpa według sondażu RealClearPolitics, a model prognostyczny FiveThirtyEight dał byłemu wiceprezydentowi 87% szans na zwycięstwo w czwartkowych zmaganiach. Trump nie prowadził w publicznym sondażu Pensylwanii – być może najważniejszy stan – od maja, a ostatnie badania pokazują, że Biden ma niewielką przewagę w stanach takich jak Floryda i Północna Karolina, gdzie zwycięstwo Trumpa utorowałoby drogę do reelekcji.

Plus500

Dolar umacnia się po ostatniej debacie prezydenckiej w USA

Notowania indeksu dolara (DXY) wzrastają pod koniec tygodnia przedłużając impuls z czwartku po tym jak kurs spadł w środę na lokalne minima 92,50. Kurs przebił o poranku poziom 93,0 otwierając drogę do silniejszego odreagowania w kierunku wrześniowego maksimum 94,70. Z drugiej strony lokalne wsparcie stanowi strefa 92-92,50, która tworzy konfluencję z wzrostową linią trendu.

Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview
Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here