Naga MarketsCzwartek po południu to czas publikacji istotnych danych dla rynku ropy naftowej i tak inwestorzy poznali tygodniową zmianę w zapasach, które zmniejszyły się o 6,9 miliona baryłek. Analitycy spodziewali się spadku zapasów ale tylko o 1,4 mln.


Dane Energy Information Administration za tydzień kończący się 12 stycznia 2017 roku były lepsze niż się spodziewano, poprzednio odczyty również okazały się lepsze. Na ponad 412,7 milionów baryłek, zapasy ropy naftowej znajdują się w górnej połowie średniego zakresu dla tej pory roku. Zapasy benzyny silnikowej również znajdują się w środku zakresu.Łącznie produkcja dostarczona w okresie ostatnich 4 tygodni wyniosła średnio 20.5 miliona baryłek dziennie, co daje wzrost o 6,2% w takim samym okresie rdr.

Reakcja rynku

Po wyraźnie lepszych danych o zapasach ropa WTI umacnia się do poziomu 64 dolary za baryłkę i oscyluje wokół maksimum dziennego. Po południu doszło do wybicia dołem z formacji głowy z ramionami, jednak w okolicy 63,5 zmobilizował się popyt.

W szerszym ujęciu surowiec pozostaje blisko szczytów hossy, dobre dane wpisują się w panujący sentyment, gracze wykorzystują każdą korektę do kupowania. Wybicie w górę 64,20 otworzy drogę na maksima i ruch w okolicę 66 dolarów.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKomentarz giełdowy – Chiny dają powody do zadowolenia
Następny artykułCzwartkowy przegląd rynków – AUDUSD, GOLD
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here