TMS


O godzinie 14:30 inwestorzy poznali paczkę istotnych danych makroekonomicznych ze Stanów Zjednoczonych dotyczących zezwoleń na budowę nieruchomości oraz rozpoczętych budów domów. Dane okazały się gorsze niż poprzednio ale lepsze niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.


Pozwolenia na budowę domów mieszkalnych wyniosły 1,352000 to jest 1,8% poniżej zrewidowanych danych z marca kiedy było to 1,377,000 ale o 7,7% więcej niż w analogicznym okresie w kwietniu 2017 roku gdy wyniosły one 1,255,000.

W przypadku rozpoczętych nowych budów w kwietniu było to 1,287,000 czyli 3,7% poniżej zrewidowanych danych za marzec. To także wzrost w stosunku d kwietnia 2017 roku o 10,5% gdy było to 1,165,000.

Poznaliśmy również sprzedaż przemysłową w Kanadzie za marzec, która zaskoczyła analityków. Wzrost wyniósł tu 1,4% przy prognozowanych 1,2%.

Reakcja rynku

Po danych dolar amerykański kontynuuje wzmocnienie, para EURUSD notowana jest już poniżej 1.820 czyli dołka z 9 maja (powrót rozpatrywałbym w kontekście dołączenia do trendu spadkowego). Byki nie mają na razie mocnych argumentów, dlatego dalsza przecena będzie tu bardziej prawdopodobna. Nieco lepiej sytuacja wygląda na parze gbpusd i audusd, gdzie nie doszło do przełamania wczorajszych minimów, dlatego w przypadku odreagowania mogą być silniejsze niż E/U.

 

 Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułTake profit na EURCAD – Strategia TDiS
Następny artykułO wykresach ani słowa: USD/JPY, AUD/USD, GBP/AUD
Redaktor Comparic.pl. Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych (także biorąc udział w IPO) przez kontrakty terminowe (FW20, FDX, FCE) kończąc na rynku walutowym, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here