Naga Markets


O godzinie 14:30 inwestorzy poznali paczkę istotnych danych makroekonomicznych ze Stanów Zjednoczonych dotyczących zezwoleń na budowę nieruchomości oraz rozpoczętych budów domów. Dane okazały się gorsze niż poprzednio ale lepsze niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.


Pozwolenia na budowę domów mieszkalnych wyniosły 1,352000 to jest 1,8% poniżej zrewidowanych danych z marca kiedy było to 1,377,000 ale o 7,7% więcej niż w analogicznym okresie w kwietniu 2017 roku gdy wyniosły one 1,255,000.

W przypadku rozpoczętych nowych budów w kwietniu było to 1,287,000 czyli 3,7% poniżej zrewidowanych danych za marzec. To także wzrost w stosunku d kwietnia 2017 roku o 10,5% gdy było to 1,165,000.

Poznaliśmy również sprzedaż przemysłową w Kanadzie za marzec, która zaskoczyła analityków. Wzrost wyniósł tu 1,4% przy prognozowanych 1,2%.

Reakcja rynku

Po danych dolar amerykański kontynuuje wzmocnienie, para EURUSD notowana jest już poniżej 1.820 czyli dołka z 9 maja (powrót rozpatrywałbym w kontekście dołączenia do trendu spadkowego). Byki nie mają na razie mocnych argumentów, dlatego dalsza przecena będzie tu bardziej prawdopodobna. Nieco lepiej sytuacja wygląda na parze gbpusd i audusd, gdzie nie doszło do przełamania wczorajszych minimów, dlatego w przypadku odreagowania mogą być silniejsze niż E/U.

 

 tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTake profit na EURCAD – Strategia TDiS
Następny artykułO wykresach ani słowa: USD/JPY, AUD/USD, GBP/AUD
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here