Naga Markets

Wyższa niż oczekiwano inflacja w USA w sierpniu spowodowała wzrost o 25 pb oczekiwań związanych z cyklem zacieśniania polityki przez Fed, dalsze odwrócenie krzywej dochodowości, gwałtowne spadki akcji i wzrost dolara we wtorek. Zdaniem ekspertów z ING Banku widmo początku lat 80. unosi się nad globalnymi rynkami. Jednocześnie może to również przynieść powrót podejścia względem rynków walutowych opartego na interwencjach banków centralnych. Stratedzy ostrzegają, że zmienność wzrośnie, a dolar pozostanie silny. Jego indeks DXY nieznacznie spada w okolice 109,50 po potężnym umocnieniu we wtorek.

  • Obecny okres w globalnym cyklu makrofinansowym ponownie przypomina doświadczenia z początku lat 80. z Paulem Volckerem na czele Fed
  • Siła dolara ma szerokie ugruntowanie w fundamentach i zaczyna wywoływać bardziej stanowczą reakcję partnerów handlowych
  • Czujemy, że interwencja Banku Japonii jest na wyciągnięcie ręki, podkreślają analitycy
  • JAK HANDLOWAĆ AKCJAMI CFD? Wykorzystaj potencjał rynków i zyskuj, nawet gdy ceny akcji spadają
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Kurs dolara (USD): Rosną obawy o recesję w Stanach Zjednoczonych – ING

Wczorajsza publikacja wysokiego CPI w sierpniu zwiększyła obawy, że Fed będzie musiał jeszcze bardziej spowolnić popyt, aby sprowadzić inflację z powrotem do celu na poziomie 2%. W ocenie strategów obecny okres w globalnym cyklu makrofinansowym ponownie przypomina doświadczenia z początku lat 80. z Paulem Volckerem na czele Fed.Aby umieścić dżina inflacji z powrotem w butelce, Volcker podniósł stopy procentowe do 15% i był gotów zaakceptować recesję jako szkodę uboczną. Nikt na rynku nie sądzi, że stopa procentowa funduszy federalnych w najbliższym czasie przekroczy 10%, ale wczorajsza publikacja inflacji pokazała, że ​​końcowa stopa procentowa Fed została ponownie wyceniona do 4,30% z 4,00% – napisano w raporcie.

Ta ponowna wycena cyklu funduszy Fed spowodowała, że ​​krzywa relacji amerykańskich obligacji w okresie 2-10 lat spadła z 10 pb w ciągu dnia do -34 pb, a indeks S&P 500 spadł o 4%.

Dowiedz się, jak handlować akcjami CFD dzięki najnowszemu ebookowi! POBIERZ ZA DARMO

Odwrócona krzywa jest zazwyczaj zjawiskiem późnego cyklu gospodarczego i zwykle kojarzy się z silniejszym dolarem. Jak na zawołanie, waluty surowcowe spadły wczoraj o około 2% w stosunku do dolara i pozostają wrażliwe – dodano.

Siła dolara ma szerokie ugruntowanie w fundamentach i zaczyna wywoływać bardziej stanowczą reakcję partnerów handlowych. Kurs pary walutowej USD/JPY ponownie zbliżył się do 145,00 i tym razem skłoniło to serwis informacyjny Nikkei do przekazania, że Bank Japonii „sprawdzał kursy”. Jest to nawiązanie do okresu seryjnej japońskiej interwencji walutowej z lat 90., gdzie „sprawdzanie kursów” oznaczało, że biuro interwencyjne BoJ FX pytało dealerów o ceny bezpośrednie przed interwencją.

Czujemy, że interwencja jest na wyciągnięcie ręki. Jeśli BoJ przygotowuje się do walki z rynkiem, uważamy, że implikowana zmienność USD/JPY jest nadal zbyt niska – podkreślono.

XTB

W ocenie strategów gdyby doszło do interwencji BoJ na Forex, japońskie władze mogłyby z łatwością sprzedać około 5 miliardów dolarów. To może wywołać krótką korektę dolara.

Jednak dolar ma silne fundamenty i spodziewamy się, że społeczność makro funduszy hedgingowych chętnie kupi spadki po każdej 2-3% korekcie na USD/JPY, gdy rynek czeka na jastrzębie posiedzenie FOMC w przyszłym tygodniu – podsumowano.

Kurs USDJPY na interwale dziennym, tradingview
Kurs USDJPY na interwale dziennym, tradingview

Dlaczego Purple Trading? – Jesteśmy Purple Trading, brokerem założonym przez grupę czeskich i słowackich pasjonatów tradingu. Naszym celem jest zapewnienie Ci uczciwych warunków handlowych, najnowocześniejszych technologii, a przede wszystkim bycie dla Ciebie równorzędnym partnerem. Wierzymy, że jest to właściwa droga do osiągnięcia sukcesu na rynkach finansowych – komentuje David Varga, współzałożyciel i CEO Purple Trading.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ten square games giełda | enea kurs akcji | swig80 akcje | akcje mercator medical | co to jest płatność blik | famur gpw | pkp cargo gpw |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułDolar przebija kolejne sufity. Komentuje Marcin Kiepas z Tickmill
Następny artykułBitcoin może posłużyć jako warstwa rozliczeniowa dla inteligentnych aplikacji. Uważa Alex Miller
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here