Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Czwartkowa sesja przebiegała na rynku walutowym niezwykle emocjonująco. Największym jej przegranym jest dolar amerykański, który w wyniku fatalnych danych z USA okazał się najsłabszą spośród walut grupy G8.

  • Bezrobocie w USA rośnie najszybciej w historii
  • Nastroje konsumenckie w USA pikują jak nigdy dotąd
  • Dolar amerykański najsłabszą walutą G8

Już niemal 17 mln osób w USA straciło pracę z powodu koronawirusa

W ciągu dnia poznaliśmy bowiem m.in. cotygodniowy raport amerykańskiego Departamentu Pracy dotyczącego liczby złożonych wniosków o przyznanie zasiłku dla bezrobotnych. Wynika z niego, że w ciągu minionego tygodnia złożono 6,606 mln wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Oznacza to, że w samych tylko Stanach Zjednoczonych, na przestrzeni ostatnich trzech tygodni pracę z powodu globalnej pandemii koronawirusa straciło aż 16,78 mln osób.

Nastroje konsumenckie w USA spadają najszybciej w historii

Jeden z ostatnich wartościowych raportów dzisiejszej sesji opublikowany został natomiast o godz. 16:00. Mowa tu o wstępnym odczycie indeksu zaufania konsumentów Uniwersytetu Michigan za kwiecień br. Sam indeks powstaje na podstawie ankiet telefonicznych, które przeprowadzane są na reprezentatywnej grupie 500 amerykańskich gospodarstw domowych. Prosi się w nich o zarówno o ocenę bieżących warunków ekonomicznych oraz oczekiwania, co do przyszłości.

Na początku kwietnia nastroje konsumenckie w USA spadły aż o 18,1 pkt., co stanowi największy miesięczny spadek, jaki kiedykolwiek odnotowano. W połączeniu ze spadkiem z ubiegłego miesiąca, dwumiesięczny spadek o 30,0 punktów Indeksu był o 50% większy od poprzedniego rekordu. Spośród dwóch składników Indeksu, Indeks warunków bieżących spadł o 31,3 punktu procentowego, czyli prawie dwukrotnie więcej niż wcześniejszy rekordowy spadek o 16,6 punktu ustanowiony w październiku 2008 roku. Z kolei Indeks oczekiwań spadł o 9,7 punktu, co stanowi znaczny spadek, ale nie tak gwałtowny jak rekordowy spadek o 16,5 punktu w grudniu 1980 roku.

– Sugeruje to, że spadek zaufania byłby jeszcze większy, gdyby nie oczekiwanie, że ilość nowych zakażeń i zgonów spowodowanych przez covid-19 wkrótce osiągną wartość szczytową co pozwoli na ponowne uruchomienie gospodarki – czytamy w raporcie.

Kurs dolara największym przegranym sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 16:30 zauważymy, że dolar amerykański osłabia się dziś w stosunku do wszystkich pozostałych walut grupy G8. Największą jego deprecjację dostrzec można wobec dolara australijskiego.

Czwartkowa zmienność walut grupy G8 wobec dolara amerykańskiego
Dane z godz. 16:30 | Źródło: finviz.com

Kurs funta w okolicy technicznego oporu

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że wskutek trwających niemal od początku tygodnia wzrostów rynek już wczoraj wybił górą z kanału spadkowego, co w naturalny sposób otworzyło drogę do dalszej aprecjacji. Tendencja ta dotarła już w okolice kolejnego oporu. Jeżeli tylko i ta strefa zostanie trwale pokonana, kurs funta mógłby docelowo wzrosnąć nawet w okolice 1,2750 USD.

GBPUSD H4

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZłoty jedną z najniżej oprocentowanych walut na świecie. Co to oznacza dla PLN?
Następny artykułUlma miała wstępnie 48,54 mln zł skonsolidowanych przychodów w I kw. 2020 r.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here