Naga MarketsAmerykański rząd i przemysł połączyły siły w walce z poważnym wzrostem złośliwego oprogramowania ransomware, a nowo utworzona grupa zadaniowa ds. walki z cyberprzestępczością wzywa do podjęcia środków w celu bardziej agresywnego śledzenia przepływu bitcoinów (BTC) i kapitału kryptowalutowego, poinformował w czwartek Reuters.

  • Ransomware to zbitka słów ransom „okup” i software „oprogramowanie”
  • Oznacza blokowanie dostępu do systemu komputerowego lub odczyt znajdujących się w nich danych
  • Oszuści za ich odblokowanie żądają okupu, coraz częściej w kryptowalutach

Bitcoin będzie kontrolowany w USA? Służby tworzą grupę zadaniową

W skład grupy zadaniowej wchodzą przedstawiciele organów ścigania, w tym agenci FBI i amerykańskiej Secret Service, współpracujący z przedstawicielami wiodących firm z branży bezpieczeństwa i technologii.

Te artykuły również Cię zainteresują
Według raportu Reutersa z 29 kwietnia, powołującego się na anonimowe źródła z grupy zadaniowej Departamentu Sprawiedliwości, grupa wzywa do opracowania nowych wytycznych mających na celu przełamanie anonimowości transferów aktywów cyfrowych, które wkrótce zostaną rozpatrzone przez Kongres.

Proponowane środki obejmują zaostrzone wymagania KYC (Know Your Customer, z ang. poznaj swojego klineta) dla giełd kryptowalutowych, rozszerzone wymagania licencyjne dla podmiotów działających z kryptowalutami, a także rozszerzenie przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy, aby lepiej skanalizować operacje kiosków konwersji kryptowalut i bankomatów.

Grupa popiera również dążenie Financial Crimes Enforcement Network do zwiększenia wymagań dotyczących raportowania transakcji o wartości przekraczającej 10 000 dol.

Jeden z urzędników Homeland Security powiedział, że proponowane wytyczne będą również “istotne” dla wysiłków organów ścigania w zwalczaniu handlarzy narkotyków, przemytników ludzi i innych podmiotów angażujących się w nielegalną działalność pod przykrywką anonimowości kryptowalut.

– To jest świat, który został stworzony właśnie po to, aby być anonimowym, ale w pewnym momencie trzeba z czegoś zrezygnować, aby upewnić się, że wszyscy są bezpieczni – powiedział.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

2020 rekordowy pod względem kryptowalutowych ataków ransomware

Proponowane zasady mają być odpowiedzią na rekordowy rok pod względem ataków ransomware, przy czym grupa zadaniowa szacuje, że oszuści zarobili blisko 350 milionów dolarów w 2020 roku – o 200% więcej niż w roku poprzednim. Lwia część zysków została zgromadzona dzięki atakom na agencje rządowe, szpitale, instytucje edukacyjne i firmy prywatne.

Grupa zadaniowa odnotowała również dowody sugerujące, że wielu oszustów ransomware ma przyjazne stosunki z Koreą Północną, Rosją i innymi państwami, których interesy wydają się być sprzeczne z interesami Stanów Zjednoczonych.

Ogłaszając skład zespołu w zeszłym tygodniu, p.o. Zastępcy Prokuratora Generalnego, John Carlin, napisał: “Chociaż Departament podjął znaczące kroki w celu zajęcia się cyberprzestępczością, konieczne jest, abyśmy wykorzystali wszystkie zasoby Departamentu do stawienia czoła wielu wymiarom i podstawowym przyczynom tego zagrożenia.”

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułRopa naftowa WTI drożeje trzecią sesję z rzędu
Następny artykułPKP Cargo i LTG Cargo Polska mają zgodę UOKiK na wspólne przedsięwzięcie
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here