Naga MarketsKurs dolara i złotego stabilny. Spadki na GPW po debacie Trump-BidenPrezydent Donald Trump i kandydat Demokratów Joe Biden obrzucali się obelgami i wielokrotnie przerywali sobie nawzajem podczas ich pierwszej debaty we wtorek, spierając się o tematy, które obejmowały koronawirusa, Sąd Najwyższy czy kwoty zapłaconych podatków. Niestety najmniej skupiono się na kluczowej kwestii tj. kondycji amerykańskiej gospodarki. Można również było odnieść wrażenie, że moderator Chris Wallace na próżno starał się kontrolować rozmowę. Giełdy reagują lekkim spadkiem, a dolar pozostaje stabilny po wtorkowej przecenie.

  • Biden nazywał Trumpa „klaunem”, „rasistą” i „najgorszym prezydentem” w historii
  • Debat odbyła się pod znakiem osobistych wycieczek i przerywania wypowiedzi
  • Spadki na GPW i indeksach w całej Europie. Stabilny dolar i złoty

Debata Trumpa i Bidena wpadła w totalny chaos. Obelgi zagłuszyły prawdziwe problemy USA

Chaotyczna debata sprawiła, że niemal wszyscy ​​komentatorzy telewizyjni byli mocno oszołomieni przebiegiem wydarzeń. Można było wyczuć wysoki poziom pogardy, jaki obaj mężczyźni ubiegający się o najpotężniejszy urząd na świecie czują do siebie nawzajem.

Trump był wielokrotnie w defensywie, gdy Biden wplątał go w swoje oskarżenia związane z pandemią. Nazwał go również „rasistą” i wezwał do zaakceptowania wyników listopadowych wyborów.

Trump szybko odmówił mówiąc: “Jeśli będą to uczciwe wybory, jestem w 100% za, ale jeśli będą podejrzenia, że manipuluje się dziesiątkami tysięcy kart do głosowania to nie będę mógł się na to zgodzić”.

Biden wielokrotnie wyrażał swoją frustrację, gdy Trump przerywał jego odpowiedzi. Co najmniej dwa razy nazwał Trumpa „klaunem”, a także „najgorszym prezydentem, jakiego kiedykolwiek miała Ameryka” i powiedział prezydentowi, aby „zamknął się”.

Prowadzący Wallace próbował interweniować, gdy obaj kandydaci kłócili się o politykę zdrowotną, a Trump narzekał: „Mam wrażenie, że debatuję z tobą”.

Trump i Biden spierali się również o to, czy Amerykanie powinni nosić maski. Wiele osób ze świty Trumpa na widowni ich nie nosiło, a kiedy lekarz z kliniki Cleveland, która była współgospodarzem debaty, zaproponował im maski, odmówili.

Pierwsza z zaplanowanej serii debat pomiędzy Donaldem Trumpem, a Joe Bidenem odbyła się pod znakiem osobistych wycieczek i przerywania wypowiedzi. Politycy byli bardziej skupieni na wątkach dotyczących pandemii koronawirusa, zmian w Sądzie Najwyższym oraz kwoty zapłaconych podatków w poprzednich latach, aniżeli kwestiach gospodarczych – komentują przedwyborcze starcie w USA analitycy Domu Maklerskiego BNP Paribas.

Plus500

Dolar nieco zyskuje, a złoty stabilnie. Traci cała GPW

Giełda Papierów Wartościowych rozpoczęła środową sesję od spadków. Podobnie wygląda sytuacja na innych najważniejszych parkietach Europa, gdzie dominuje przecena, ale nie przekracza 1 proc.

Nieznacznie spada również ropa WTI oraz złoto. Tymczasem dolar nieznacznie się umacnia i oscyluje powyżej poziomu 3,86 zł czyli w okolicach, gdzie kurs znajdował się na kilka godzin przed debatą w USA.

Niską zmiennością charakteryzuje się również euro, które chodzi po 4,53 zł. Z kolei frank jest wyceniany na 4,19 zł, a funt na 4,95 zł po potężnej przecenie w dniu wczorajszym.

Debata prezydencka w USA sama w sobie nie niesie jednak tak mocnego ładunku dla rynków, jak można by się obawiać. Kolejne telewizyjne “przepychanki” zaplanowano na 15 i 22 października – komentuje Marek Rogalski z BOŚ.

Kurs USDPLN, EURPLN, CHFPLN i GBPPLN na interwale dziennym, tradingview
Kurs USDPLN, EURPLN, CHFPLN i GBPPLN na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here