Naga MarketsKurs dolara (USD) zyskuje. Ceny towarów i usług w USA wzrosną. Fed gotowy, by się temu przyjrzećNa razie w Stanach Zjednoczonych dominują ograniczenia mające na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Jednak do wiosny, Amerykanie mogą mieć nawet 2 biliony dolarów dodatkowej gotówki. Rezerwa Federalna (Fed) już teraz zaczyna się martwić o szok inflacyjny po pandemii. Tymczasem kurs dolara zyskuje wobec euro.

  • Ceny wielu towarów i usług wzrosną w tym roku
  • Jerome Powell nie sądzi jednak, że wpłynie to na trwale wysoką inflację
  • Kurs dolara umacnia się dziś do euro

USA czeka szok inflacyjny?

Dla Rezerwy Federalnej wspomniane wyżej 2 bln dolarów to zarówno błogosławieństwo, jak i przekleństwo. To pierwsze ze względu na paliwo dla ożywienia gospodarczego po szczepieniach przeciw COVID-19, gdy ludzie będą mogli swobodnie podróżować i robić zakupy. Z drugiej strony, jest także możliwa iskra wzrostu cen, którą decydenci już chcą wyjaśnić.

Te artykuły również Cię zainteresują
Politycy Fed nie mają wątpliwości, że koszty wielu towarów i usług wzrosną w tym roku, co będzie stanowić gorzką pigułkę dla konsumentów, jeśli ceny benzyny, podróży i innych zaczną odbijać się od gwałtownych spadków w zeszłym roku. Jednak z zdaniem przedstawicieli Rezerwy Federalnej, to część powrotu do normalności, a nie początek bardziej uporczywego problemu inflacyjnego.

– Kiedy ludzie wracają do swojego normalnego życia… mogą pojawić się dość żywiołowe wydatki i możemy zobaczyć presję na wzrost cen – powiedział prezes Fed Jerome Powell na seminarium Uniwersytetu Princeton na początku tego miesiąca.

– Prawdziwe pytanie brzmi, jak duży będzie ten efekt i czy będzie trwały? Jednorazowy wzrost cen… jest bardzo mało prawdopodobne, aby oznaczał trwale wysoką inflację – powiedział Powell.

Po posiedzeniu Fed w tym tygodniu nie oczekuje się wielu zmian w oświadczeniu Fed. Powell może natomiast odnieść się do inflacji na konferencji prasowej.

Kurs dolara zyskuje do euro na początku tygodnia

Podczas pierwszej sesji ostatniego tygodnia stycznia, dolar umacnia się do wspólnej waluty. Rezultatem jest spadek notowań pary walutowej EUR/USD.

fpmarkets

Zobaczymy, czy Eurodolar na koniec sesji wróci pod poziom 1,2150. Jeśli tak się stanie, niedźwiedzie ponownie odsłonią sobie wsparcie przy 1,2075.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs kryptowalut | kursy kryptowalut | prognozy dla dolara | eur usd | kryptowaluty | notowania kryptowalut |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here