CMC Markets

Amerykańskie biuro szeryfa ogłosiło w tym tygodniu, że rozpoczyna aukcję niemal 4 tysięcy Bitcoinów pozyskanych w trakcie prowadzonych dochodzeń. Wszyscy zainteresowani zakupem cyfrowych monet muszą dokonać wstępnego depozytu w wysokości $200 tysięcy dolarów. Środki o wartości ponad $50 milionów pozyskano w ramach prawie 20 różnych śledztw.


3813 Bitcoinów idzie pod młotek, jednak nie wszyscy mogą się o nie ubiegać

Jak wynika z oficjalnej noty prasowej opublikowanej przez biuro szeryfa, w trakcie aukcji sprzedanych zostanie 3813 Bitcoinów, których wartość rynkowa w tym momencie wynosi około $52 miliony. Instytucja zaznacza jednak, że zainteresowani licytacją muszą dokonać wstępnej opłaty w wysokości $200 tysięcy, co praktycznie odcina dostęp niewielkim inwestorom detalicznym.

Zobacz również: Policja w USA kopie Bitcoiny, by śledzić przestępców w darknecie

Licytacja została podzielona na trzy serie – w pierwszej pod młotek pójdzie pięć bloków po 500 bitcoinów każdy, w drugiej kolejne pięć po 100 bitcinów każdy i w ostatniej jeden duży blok wielkości 813 monet.

„Oświadczenie nie stanowi oferty sprzedaży, zaprasza jednak zainteresowane podmioty do złożenia oferty kupna” – czytamy w oświadczeniu biura szeryfa.

USA wyprzedaje kolejne Bitcoiny

Jeszcze w tym tygodniu informowaliśmy, że rząd USA otrzymał pozwolenie na sprzedaż 513 Bitcoinów oraz 512 Bitcoin Cash zarekwirowanych podczas jednego z dochodzeń. „Bitcoin oraz Bitcoin Cash zostały zajęte i znajdują się pod kontrolą policji. Każdego miesiąca, USMS nalicza $465 za przechowywanie wspomnianych instrumentów. Łączne wydatki na oba aktywa wynoszą w tym momencie $5010,70. BTC i BCH zostały przeniesione do portfela rządowego. Ze względu na niestabilny rynek kryptowalut niosą ze sobą ryzyko straty wartości w trakcie postępowania” – czytamy w dokumencie sądowym.

W październiku 2017 ujawniono, żę amerykański rząd sprzedał ponad 144 tysiące Bitcoinów po cenie $336 za jedną monetę w 2014 – całą pulę wyceniono więc na $48,5 miliona. Obecnie wartość sprzedanych wtedy tokenów wynosiłaby ponad $2 miliardy.

Czyżby amerykańska administracja nie wiedziała na czym opiera się filozofia HODL?


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

STO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here