Naga MarketsNowojorski prokurator generalny Eric Schneiderman rozpoczął śledztwo w sprawie giełd kryptowalutowych, pytając 13 platform – w tym Coinbase, bitFlyer i Kraken – o szczegóły dotyczące ich działalności.

W ramach inicjatywy na rzecz integralności rynków wirtualnych zostaną przeanalizowane polityki i praktyki stosowane przez platformy handlu takie jak Bitcoin i Ether w celu zwiększenia przejrzystości i rozliczalności, mówi Schneiderman.

Prokuratura Generalna wysłała pisma do 13 głównych graczy w tej cały czas nowej się branży, załączając kwestionariusze z prośbą o informacje na temat sześciu kwestii

  • własności i kontroli;
  • podstawowych operacji i opłat;
  • polityki i procedur handlowych;
  • przerw w handlu i jego zawieszenia;
  • kontroli wewnętrznych;
  • prywatności i prania pieniędzy.

Inne obszary objęte kwestionariuszem dotycząc zwalczania podejrzanych transakcji i manipulacji na rynku; politykę działania botów; ograniczenia w wykorzystywaniu i dostępie do niepublicznych informacji handlowych; oraz zabezpieczenia, jakie stosują w celu ochrony środków klientów przed kradzieżą, oszustwami i innymi rodzajami ryzyka.

Schneiderman mówi: “Przy rosnącej popularności kryptowalut konsumenci w Nowym Jorku i w całym kraju mają prawo do przejrzystości i odpowiedzialności przy inwestowaniu swoich pieniędzy. Jednak zbyt często konsumenci nie posiadają dostępu do podstawowych informacji, których potrzebują, aby ocenić uczciwość i bezpieczeństwo giełd. Nasza inicjatywa na rzecz integralności wirtualnych rynków ma na celu zmianę tej sytuacji, promując odpowiedzialność i przejrzystość na wirtualnym rynku walutowym, na które zasługują inwestorzy i konsumenci.”

Do 13 giełd, d których skierowano pisma należą: Coinbase, Gemini Trust Company, bitFlyer USA, iFinex, Bitstamp USA, Payward (Kraken), Bittrex, Circle Internet Financial, Binance, Elite Way Developments, Gate Technology, itBit Trust Company i Huobi Global.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here