Naga Marketsmężczyzna szukający pracyPunktualnie o godz. 14:15 poznaliśmy jeden z najistotniejszych raportów środowej sesji. Mowa tu o wynikach zmiany zatrudnienia pozarolniczego ADP. Jak w ostatnich tygodniach zmienił się poziom zatrudnienia w amerykańskim sektorze pozarolniczym i co najważniejsze – jak na najnowsze dane reaguje dolar? 


Raport ADP przedstawia liczbę osób zatrudnionych w sektorze prywatnym (poza rolnictwem) na podstawie danych zebranych w około 400 tysiącach amerykańskich przedsiębiorstw będących klientami ADP. Publikacja ta dla wielu inwestorów jest prognostykiem przed zaplanowanym na piątek odczytem NFP (część składowa raportu BLS).

27 tysięcy etatów mniej!

Zatrudnienie w sektorze prywatnym spadło o 27.000 miejsc pracy od lutego do marca, zgodnie z marcowym raportem ADP National Employment Report®. Raport wykorzystuje dane do 12 dnia miesiąca. NER korzysta z tego samego okresu, którego do obliczania NFP używa Biuro Pracy i Statystyki (BLS). Mając na uwadze powyższe, marcowy raport nie odzwierciedla pełnego wpływu COVID-19 na ogólną sytuację w zakresie zatrudnienia.

Zatrudnienie w sektorze prywatnym spadło po raz pierwszy o września 2017 roku!
Zatrudnienie w sektorze prywatnym spadło po raz pierwszy od września 2017 roku!

NFP może rozczarować

Jako, że często raport ADP jest prognostykiem przed NFP (zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym), jutro możemy się spodziewać znacznego osunięcia. Wskazuje na to poniższy wykres:

Znaczne osunięcie ADP na wykresie nie wróży dobrze jutrzejszej publikacji NFP
Znaczne osunięcie ADP na tym wykresie nie wróży dobrze jutrzejszej publikacji NFP

Zobacz też: Koronawirus w Polsce i na świecie. Jak obecnie wygląda sytuacja?

Poniżej znajdziesz także infografikę, która obrazuje zatrudnienie w amerykańskim sektorze prywatnym:

 

Kurs dolara zyskuje do euro

Podczas dzisiejszej sesji, dolar umacnia się do euro, widzimy bowiem osunięcie na parze walutowej EURUSD, która wyznaczyła nowy dołek w tym tygodniu. Obecnie notowania znajdują się tuż pod istotny obszarem wsparcia krótkoterminowego w okolicach 1,0950. Trwałe wybicie tej strefy otwierałoby drogę dalszym spadkom w kierunku 1,0800.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.
Wykres 1-godzinny pary walutowej EURUSD - 1 kwietnia 2020 r.
Wykres 1-godzinny pary walutowej EURUSD – 1 kwietnia 2020 r.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here