Naga MarketsRynki finansowe poznały dziś jedne z ważniejszych danych ze Stanów Zjednoczonych. Mowa tu o cotygodniowym raporcie amerykańskiego Departamentu Pracy dotyczącego liczby złożonych wniosków o przyznanie zasiłku dla bezrobotnych. Przyrost niemal 4,5 mln bezrobotnych w ostatnim tygodniu sprawia, że od początku pandemii koronawirusa w USA straciło pracę 26,5 mln Amerykanów. Dolar pozostaje niewzruszony, nieznacznie oddając pola euro w czwartek popołudniu.

Bezrobocie w USA osiąga kolejny rekord

Jak wynika z najnowszego raportu Department of Labor, pomimo i tak już pesymistycznych prognoz zakładających wzrost do 4,2 mln. z 5,2237 mln. poprzednio, w tygodniu kończącym się 18 kwietnia 2020 roku liczba wstępnie zadeklarowanych bezrobotnych uplasowała się na poziomie 4,427 miliona, co oznacza spadek w stosunku do poziomu z poprzedniego tygodnia. Warto jednak zwrócić uwagę, że jest to nadal jeden z największych tygodniowych wzrostów w historii.

Te artykuły również Cię zainteresują
www.dol.gov

Tak znaczny wzrost liczby ubiegających się o zasiłki dla bezrobotnych jest oczywiście spowodowany masowymi bankructwami zwolnieniami, do których przyczyniła się pandemia koronawirusa SARS-CoV-2. Zdaniem ekonomistów, jeżeli sytuacji nie uda się szybko opanować, bezrobocie w USA (i nie tylko) mogłoby wzrosnąć nawet do 30%.

Kurs dolara pozostaje niewzruszony. EURUSD konsoliduje poniżej 1,08

Notowania popularnej pary walutowej EURUSD spadły dziś do poziomu 1,0760, gdzie nastąpiła wyraźniejsza reakcja popytowa. Po opublikowaniu danych dot. bezrobocia w USA, kurs kontynuował lekki ruch w górę, pozostając pod presją oporu 1,08. Dopiero przebicie lokalnego szczytu 1,09, a w konsekwencji 1,10 wyhamowałoby presję sprzedających, która dominuje na tej parze walutowej od 2018 roku.

Kurs pary EURUSD na interwale H1, tradingviewcom
Kurs pary EURUSD na interwale H1, tradingviewcomConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here