Naga MarketsUrteste S.A. zadebiutuje na rynku NewConnect już 27 październikaGiełda Papierów Wartościowych w Warszawie wyznaczyła pierwszy dzień notowań akcji
w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect biotechnologicznej spółki Urteste S.A.  Spółka specjalizująca się w tworzeniu innowacyjnej technologii umożliwiającej wykrywanie chorób nowotworowych z próbek moczu zadebiutuje na NewConnect 27 października.

Urteste S.A. 27 października dołączy do grona spółek notowanych na NewConnect

W ramach oferty publicznej Urteste pozyskało od inwestorów 9,52 mln zł, emitując 95 200 akcji Serii C po cenie 100 zł za akcję.Większość pozyskanych z oferty publicznej środków Urtesteprzeznaczy na prace badawczo-rozwojowe w projektach raka trzustki i prostaty oraz rozwój kolejnych 13 celów diagnostycznych.– Cieszymy się, że w najbliższych dniach dołączymy do grona spółek notowanych na rynku NewConnect. Kolejnym naszym celem będzie przejście na główny rynek GPW – mówi Grzegorz Stefański, współzałożyciel i prezes zarządu Urteste.

Obecnie w pipeline Urteste znajduje się 15 projektów testów onkologicznych, na różnych etapach rozwoju, na różne typy nowotworów, takie jak: rak prostaty, trzustki, nerki, jelita grubego, płuca, dróg żółciowych, wątroby, jajnika, trzonu macicy, żołądka, przełyku, piersi, białaczka, chłoniak, glejak.

Najbardziej zaawansowanymi projektami Spółki są Easy-Test (rak prostaty) oraz Panuri (rak trzustki). Obecnie w ramach tych projektów prowadzone są eksperymenty medyczne, w których uczestniczy łącznie kilkuset ochotników.

– Choroby onkologiczne są ogromnym problemem zdrowotnym w dzisiejszym świecie – drugą najczęstszą przyczyną śmierci w naszej populacji. Co ważne, na świecie rośnie nacisk na inwestycje we wczesną diagnostykę, ponieważ stanowi ona jeden z najważniejszych elementów w procesie poprawy rokowania i wskaźników przeżywalności w chorobach nowotworowych. Powszechnie wiadomo, że wczesna terapia daje dużo lepsze efekty nie tylko kliniczne, ale i ekonomiczne – jest wielokrotnie tańsza niż leczenie zaawansowanych stadiów choroby. Rozwijana przez nas technologia  idealnie wpisuje się w ten pożądany trend – mówi Grzegorz Stefański, współzałożyciel iprezes zarządu Urteste.

W ostatnich latach na rynku diagnostyki in vitro notuje się kilkadziesiąt transakcji przejęć rocznie. W 2021 r. Illumina sfinalizowała przejęcie firmy Grail za 8 mld USD, a w 2020 r. ExactSciences przejął Thrive za 2,15 mld USD. Obie spółki rozwijają technologie do wczesnej diagnostyki chorób nowotworowych.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje eurocash | celon pharma notowania | notowania amica | cena złotówki | kurs orange | akcje orange | 11bit akcje |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here