Naga MarketsUrteste opracowało prototyp testu diagnostycznego na raka wątrobyWarszawa, 03.11.2021 (ISBnews) – Urteste osiągnęło kamień milowy w postaci opracowania prototypu testu diagnostycznego na raka wątroby, podała spółka. Ponadto złożony został wniosek do Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej o udzielenie patentu na wynalazek. Strategia patentowa Urteste zakłada złożenie w okresie kolejnych 12 miesięcy zgłoszenia patentowego w procedurze międzynarodowej PCT.

Rozwijana przez Urteste technologia polega na wykrywaniu nowotworów przy pomocy pomiaru aktywności enzymów obecnych w moczu. Test Urteste przy reakcji z enzymem ulega rozpadowi i powoduje zmianę intensywności barwy moczu, która świadczy o występowaniu nowotworu u pacjenta. Profil aktywności enzymatycznej jest swoisty dla danego nowotworu, podano.“Opracowanie prototypu testu diagnostycznego na raka wątroby jest efektem rozwoju platformy technologicznej Urteste do opracowania testów do diagnostyki kilkunastu najczęściej występujących nowotworów. Opracowana przez nas platforma technologiczna oraz biblioteka związków pozwalają na coraz sprawniejsze otrzymywanie prototypów na nowe testy. Naszym celem na najbliższe kwartały jest opracowanie prototypów testów na nowotwory m.in. płuca, nerki, jelita grubego i dróg żółciowych” – powiedział prezes Urteste Grzegorz Stefański, cytowany w komunikacie.

Ponadto Urteste dokonało zgłoszeń patentowych w procedurach krajowej, europejskiej i międzynarodowej na marker diagnostyczny nowotworu trzustki oraz zgłoszeń w procedurach europejskiej i międzynarodowej na marker diagnostyczny nowotworu prostaty.

Obecnie w “pipeline” Urteste znajduje się 15 projektów testów onkologicznych, na różnych etapach rozwoju, na różne typy nowotworów, takie jak: rak prostaty, trzustki, nerki, jelita grubego, płuca, dróg żółciowych, wątroby, jajnika, trzonu macicy, żołądka, przełyku, piersi, białaczka, chłoniak, glejak. Najbardziej zaawansowanymi projektami spółki są Easy-Test (rak prostaty) oraz Panuri (rak trzustki). Obecnie w ramach tych projektów prowadzone są eksperymenty medyczne, w których uczestniczy łącznie kilkuset ochotników, zakończono.

Urteste specjalizuje się w tworzeniu innowacyjnej technologii do wykrywania chorób nowotworowych na wczesnych etapach rozwoju. Spółka zadebiutowała na rynku NewConnect w październiku 2021 r.

(ISBnews)Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here