Naga MarketsUrsus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. Spółka opublikowała wyniki za pierwsze półrocze. Poniżej najważniejsze szczegóły z raportu. 

Strata netto spółki w pierwszym półroczu 2018 roku wyniosła 16 mln zł, wobec zysku netto rok temu w wysokości 5,7 mln zł.Strata netto Ursusa po półroczu sięga 22,6 mln zł wobec 0,4 mln zł straty netto przed rokiem. W samym drugim kwartale grupa miała 21,1 mln zł straty netto, a rok temu strata wynosiła 4 mln zł.

Skonsolidowany zysk brutto ze sprzedaży wyniósł 5,2 mln zł, a przed rokiem wyniósł on 1,6 mln zł.

Jednostkowe przychody ze sprzedaży Ursusa wyniosły 61,7 mln zł i były niższe r/r o 60%.

Sprzedaż krajowa wyniosła 39 mln zł, co stanowi spadek o 48,2%, natomiast sprzedaż eksportowa wyniosła 22,8 mln zł i zmniejszyła się o 71,2%.

Przychody całej grupy kapitałowej Ursusa w pierwszym półroczu sięgnęły 75,2 mln zł wobec 141,1 mln zł przed rokiem. W samym drugim kwartale grupa Ursusa miała 31,7 mln zł przychodów wobec 68,8 mln zł rok wcześniej.

Sytuacja na wykresie

Rynek specjalnie nie reaguje na opublikowane wyniki, a cena nadal znajduje się na tegorocznych minimach. Trudno oczekiwać aby sytuacja nagle miała się zmienić, tym bardziej, że spółka raczej nie dostarcza w ostatnim czasie pozytywnych informacji.

źródło xStation 5Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here