Naga MarketsUrsus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. Jest notowany na GPW od 2008 r. Spółka opublikowała wyniki za I półrocze, poniżej najważniejsze dane z raportu. 

Spółka zanotowała w I półroczu 2018 roku 16 mln zł jednostkowej straty przy 62 mln zł przychodów. Dane mają charakter wstępny.

“Strata netto spółki Ursus S.A. w I półroczu 2018 r. wyniosła 16 mln zł w stosunku do 6 mln zł zysku netto analogicznego okresu roku ubiegłego, co wynikało ze spadku przychodów ze sprzedaży krajowej oraz ze sprzedaży zagranicznej w ramach kontraktów eksportowych oraz ze wzrostu kosztów finansowych z uwagi na niekorzystną relację kursu dolara amerykańskiego (waluty rozliczeniowej kontraktu) w stosunku do kursu złotego. Przychody ze sprzedaży spółki Ursus S.A. w I półroczu 2018 r. spadły o 60%, tj. o wartość 93 mln zł w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego i wyniosły 62 mln zł, co wynikało ze zmniejszenia się sprzedaży eksportowej o 71% w stosunku do I półrocza 2017 r. oraz zmniejszenia się sprzedaży krajowej o 48% r/r” – napisano w komunikacie.

Spadek przychodów ze sprzedaży zagranicznej spowodowany był obniżeniem przychodów z tytułu realizacji kontaktu z tanzańską spółką National Development Corporation.

Prezentowane wielkości mają charakter szacunkowy i mogą ulec zmianie. Ostateczne dane zostaną opublikowane 18 października 2018 roku.

Sytuacja na wykresie

Spółka traci od początku roku, a nieźle respektowana jest linia trendu. Wydaje się więc, że ewentualne odbicie będzie raczej korekcyjne i jego celem może być właśnie linia trendu. O poranku akcje tanieją o ponad 4%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here