Naga Marketslogo ursus Polski producent z branży motoryzacyjnej – Ursus SA, zgodnie z wydanym dziś raportem dotyczących wstępnych wyników, odnotowuje 29,5 mln zł straty netto w I-III kw. 2018 r


Spółka pisze w raporcie, że strata netto w trzech kwartałach 2018 roku wyniosła 29,5 mln zł w porównaniu do 6,4 mln zł zysku netto analogicznego okresu roku ubiegłego. Wynikało to ze spadku przychodów ze sprzedaży krajowej i zagranicznej, a także obniżenia się rentowności sprzedawanych wyrobów ze względu na konieczność ponoszenia kosztów stałych pomimo zmniejszenia wolumenu sprzedaży.

Przychody ze sprzedaży w I-III kwartale 2018 roku spadły o 64%, czyli wartość 140,8 mln zł w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego i wyniosły 79,3 mln zł, co wynikało ze zmniejszenia się sprzedaży eksportowej o 69% w stosunku do trzech kwartałów 2017 r. oraz zmniejszenia się sprzedaży krajowej o 56% r/r.

Orbex

Głównym powodem spadku przychodów ze sprzedaży zagranicznej spółki miało obniżenie przychodów z tytułu realizacji kontraktu z tanzańską spółką National Development Corporation (NDC) – czytamy w raporcie.

Sytuacja na wykresie

Wykres spółki docierając ówcześnie do dołka z 2011 roku – odbija dość mocnym swingiem, odrabiając już część utraconych punktów. W chwili obecnej spółka najważniejszą strefę oporową ma na poziomie 1,82 zł za akcję, tak więc ponad 0,7 zł od aktualnej ceny. Reakcja tak silnej korekty w gruncie rzeczy jest bardzo ciekawa, ponieważ przedstawione wyniki spółki nie napawają w chwili obecnej optymizmem – jednak ostatecznie rynek zweryfikował zamiary inwestorów i oczekuje się, że obecny impuls kontynuowany będzie do ceny około 1,2 – 1,22 zł za akcję.

wykres USUS D1 26.11.2018
USUS D1 26.11.2018


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here