Naga Markets



Ursus wystrzelił podczas środowej sesji – akcje rosną o ponad 40%!Spółka Ursus, zajmująca się produkcją ciągników (traktorów) i maszyn rolniczych, wystrzeliła podczas środowych notowań o ponad 40%, a to wszystko za sprawą podpisanego porozumenia z Koreańskim BLF Corporation. Obecnie kurs akcji spółki wynosi ok. 1,14 zł, podczas gdy poprzedni kurs zamknięcia wyniósł 0,79 zł, co przekłada się na wzrost o 44,81%.

  • Akcje Ursusa rosną o ponad 40%!
  • Poprzedni kurs zamknięcia wyniósł 0,79 zł, a obecnie za walor płacić trzeba blisko 1,14 zł.
  • Wszystko za sprawą Memorandum of Understanding z Koreańskim BLF Corporation.

Kurs wystrzelił o ponad 44% – w tle współpraca z Koreańczykami

Podczas środowych notowań kurs akcji firmy wystrzelił o prawie 45%, osiągając cenę 1,14 zł za walor (względem 0,79 zł na zamknięciu poprzedniego dnia). Notowania spółki rosły dynamicznie po otwarciu, osiągając swoje maksimum na poziomie 1,14 ok. godziny 10. Następnie wystąpiła korekta do poziomu ok. 1,03 zł za walor, natomiast obecnie akcje spółki znów drożeją, dzięki czemu wróciły do poziomu 1,14 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują




Ursus wystrzelił podczas środowej sesji – akcje rosną o ponad 40%!
Notowania spółki URSUS dnia 17 lutego 2021. Źródło: Stooq.pl

W tle tych dynamicznych zmian pozostaje wczorajszy komunikat (tj. 16 lutego) zarządu firmy, który poinformował, że w ramach realizacji projektu zero emisyjnego pojazdu dostawczego (elementem, którego jest „ELVI”), podpisane zostało Memorandum of Understanding z Koreańskim BLF Corporation. Współpraca ma dotoczyć projektów motoryzacyjnych ze szczególnym uwzględnieniem prac nad elektrycznym pojazdem użytkowym o masie całkowitej do 3,5 tony – wskazuje spółka w komunikacie.

To może Cię zainteresować: Dywidendowi Arystokraci na GPW w dobie kryzysu – jak sobie poradzili?

Wedle informacji przedstawionych przez spółkę współpraca ma dotyczyć zarówno wersji wyposażonej w akumulatory (elektryczna), jak i w system wodorowy. Polski podmiot odpowiedzialny ma być za budowę pojazdów oraz homologację w Europie, natomiast koreański partner ma dostarczyć odpowiednich komponentów oraz wsparcie inżynierskie.

Co warte podkreślenia w raporcie — strony przewidują prezentację pierwszych modeli na koniec 2021 roku, tak więc na efekty współpracy (przynajmniej teoretycznie) nie trzeba będzie długo czekać. Jednocześnie warto przypomnieć fakt, iż spółka Ursus znajduje się obecnie w restrukturyzacji, ponieważ miała ona spore problemy finansowe.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dolary kurs | ropa notowania | bml notowania | dow j | pgnig akcje |



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here