Naga Marketslogo ursusUrsus w restrukturyzacji złożył do sądu zażalenie na postanowienie sądu o umorzeniu przyspieszonego postępowania układowego oraz wniósł o kontynuowanie przyspieszonego postępowania układowego, podała spółka.

Ursus z wnioskiem do sądu

“W złożonym zażaleniu emitent przedstawił argumentację prawną przemawiającą – w jego ocenie – za kontynuowaniem postępowania restrukturyzacyjnego. W ocenie spółki, zaskarżone rozstrzygnięcie sądu nie uwzględnia efektów działań restrukturyzacyjnych i wynikających z nich perspektyw, co do realizacji układu, czym godzi w interes emitenta oraz w interesy wierzycieli, gdyż może prowadzić do likwidacji przedsiębiorstwa oraz potencjalnie mniej korzystnego (zważywszy na specyfikę przedsiębiorstwa spółki), aniżeli w przypadku zawarcia układu, zaspokojenia wierzycieli, prowadząc dodatkowo do negatywnych skutków społecznych (prawdopodobieństwa utraty miejsc pracy i spowolnienia gospodarczego)” – czytamy w komunikacie.

W sierpniu br. sąd wydał postanowienie o umorzeniu przyspieszonego postępowania układowego prowadzonego wobec Ursusa w restrukturyzacji. Ursus zamierzał zaskarżyć decyzję.

Te artykuły również Cię zainteresują

Ursus w restrukturyzacji specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. Jest notowany na GPW od 2008 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here