Naga MarketsUrsus wnioskuje do ARP o wydłużenie spłaty 15,5 mln zł wierzytelności do 31 IIIUrsus w restrukturyzacji zwrócił się do Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP) o wydłużenie do 31 marca 2021 r. terminu na rozliczenie należności wynikającej z umowy pożyczki w kwocie 15,5 mln zł plus odsetki, podała spółka.

Ursus liczy na wydłużenie terminu

“Uwzględnienie wniosku spółki da czas, aby strony wypracowały najkorzystniejsze, najszybsze i zgodne sposoby spłaty przez Ursus S.A. w restrukturyzacji kwot należnych ARP S.A. na podstawie powołanej na wstępie umowy pożyczki” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spółka wyraża przekonanie, że podejmowane rokowania przyczynią się do polubownego rozwiązania sprawy, co z kolei przełoży się na zabezpieczenie słusznych interesów pracowników, wierzycieli i akcjonariuszy, a także samego Ursusa w ramach trwającego postępowania restrukturyzacyjnego, podano także.

7 stycznia Ursus w restrukturyzacji otrzymał od ARP oświadczenie o rozwiązaniu umowy pożyczki z 29 maja 2014 r. i wezwanie do zapłaty wierzytelności w kwocie 15,5 mln zł. Jak wskazano w oświadczeniu, powodem jego złożenia jest brak spłaty kapitału pożyczki oraz odsetek.

Ursus w restrukturyzacji specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. Jest notowany na GPW od 2008 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here