Naga MarketsUrsus to innowacyjna i nowatorska firma z sektora motoryzacyjnego. Jest największym polskim producentem ciągników i maszyn rolniczych.

ursus
źródło xStation 5

Notowania spółki spadały przez dłuższy okres czasu. Główny powód to przede wszystkim fatalne wyniki finansowe. Spółka w ostatnich kwartałach notuje duże straty. Ostatnio mamy silniejsze ruchy na wykresie. Powodem była informacja o wygraniu przetargu na opracowanie innowacyjnych pojazdów bezemisyjnego transportu publicznego. Informacja wywołała gigantyczny wzrost notowań. Wydaje się jednak, że warto zachować rezerwę, gdyż wcześniej kurs także wzrastał, żyjąc planami budowy samochodu elektrycznego. Na razie brakuje jednak konkretów i wszystko to jest kwestią przyszłości. Teraźniejszość nie wygląda najlepiej dla firmy.

Orbex

Niedawno spółka otrzymała od PKM Katowice wypowiedzenie umowy na dostawę 5 sztuk ekologicznych autobusów. Powodem mają być opóźnienia w dostawie. Źle świadczy to o spółce, która zajmowała się dotąd raczej sprzętem rolniczym. Na wykresie mamy powrót w dół po nagłej zwyżce. Wydaje się, że inwestorzy czekają na konkrety czyli raczej pozytywne wieści w kwestii pojazdów ekologicznych, gdyż ciężko liczyć na szybką poprawę wyników.

Czytaj także: Przegląd komunikatów GPW – Inter Cars, Monnari, Torpol

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznątokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here