Naga MarketsUrsus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa.

ursus
źródło xStation 5

Akcje spółki drożały w trakcie czwartkowej sesji o blisko 13% przy całkiem przyzwoitych obrotach. Powodem zwyżki była informacja o tym, że Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wybrało Ursus do realizacji zamówienia publicznego w trybie partnerstwa innowacyjnego na opracowanie i dostawę innowacyjnych pojazdów bezemisyjnego transportu publicznego. Na realizację zamówienia spółka ma otrzymać dofinansowanie w wysokości ponad 22 mln zł. Spoglądając na wykres, mamy kolejny impuls popytowy. Zwyżka trwa od połowy listopada i wydaje się, że spółka jest na tyle wyprzedana, że zwyżka może sięgnąć przynajmniej poziomu 2 zł, oczywiście pod warunkiem przełamania linii trendu.

Orbex

Zobacz również: Przegląd komunikatów GPW – PKN Orlen, KGHM, Getin Noble

Grupa Wirtualna Polska jest właścicielem jednego z dwóch najpopularniejszych w Polsce horyzontalnych portali internetowych – Wirtualnej Polski.

wirtualna
źródło xStation 5

Spółka ogłosiła podczas wczorajszej sesji, że zakupiła łącznie za ponad 21 mln zł niemal 51% udziałów w spółce Superauto24.com. Cena sprzedaży może zostać podwyższona o nie więcej niż 5 mln zł w zależności od stopnia zrealizowania przez Superauto24.com określonego w umowie przedwstępnej celu finansowego na rok obrotowy 2019. Zgodnie z umową Wirtualnej Polsce przysługiwały będą opcje nabycia pozostałych udziałów. Superauto24 to agregator samochodów pochodzących od autoryzowanych dilerów, spółka zajmuje się finansowaniem zakupu samochodu i współpracuje z największymi bankami i firmami leasingowymi w Polsce. Szacuje się, że jej przychody za ten rok sięgną 10 mln zł. Rynek specjalnie jednak nie zareagował na te informacje i kurs nadal porusza się w układzie bocznym.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here