Naga MarketsSpółka Ursus, już wcześniej była tematem moich wpisów. Jeżeli chcesz przeczytać, co napisałem ostatnio, kliknij w  >>>link<<<


Na pewno przyznacie mi rację, że jedną z najciekawszych spółek z dzisiejszej sesji giełdowej był właśnie URSUS. Notowania zaczęły się wysokim otwarciem (7,7% licząc od ceny “close” z dnia poprzedniego) i z czasem następował jednostajny spadek. Omawiana spółka już kiedyś pokazała, że potrafi rosnąć (kto pamięta sesje z dnia 24-09-2013, kiedy dzień zakończył się na plusie z wynikiem ponad 74%). Przyznam szczerze, że widząc cenę otwarcia, przez chwilę pomyślałem, że jest szansa na powtórkę z pamiętnego dnia. Ale widząc, że inwestorzy jednak w większość realizowali zyski, szybko odstawiłem moje przypuszczenia.

150310-urs-tyg
Wykres tygodniowy

Wykres tygodniowy wyraźnie pokazuje, że cena próbuje powrócić do wzrostów (nie przejmuj się ostatnią świeczką – ona dopiero się tworzy). Czerwona, skośna linia, testowana wiele razy w końcu została przebita. Pozostaje tylko utworzyć wyższy szczyt (Wg Price Action → higher high – HH).150310-urs-d-liniowy

Te artykuły również Cię zainteresują
Powyżej, na wykresie liniowym zaznaczyłem “flagę” – formację kontynuacji trendu. Dalsze wzrosty są jak najbardziej możliwe. (Zobacz, że wykres liniowy znacznie mniej informacji niż ten, ze świeczkami. Cienie świec pokazują nam siłę i częstotliwość fałszywych wybić. Jest to bezcenna wiedza, pomocna przy określaniu ważności danych poziomów).150310-urs-dDopiero świeczki pokazały z jakiego poziomu dzisiaj spadaliśmy. Dzisiejsza świeczka na pewno będzie w przyszłości stanowić opór dla dalszych wzrostów. Formacja “flagi” jest zarazem najzwyklejszym kanałem spadkowym – korektą podczas wzrostów. Dlatego też dopóki cena porusza się w nim, dopóty mamy szansę na dalsze wzrosty.

Na pytanie postawione w tytule wpisu postaram się odpowiedzieć następująco. Analizując wykres o wiele bardziej znaczącym szczegółem jest trend i pojedyncza świeczka nie powinna zagrozić jego zmianie. Owszem, poziom otwarcia i wolumen pokazują, że nie tylko ja traktuje poziom ok. 2,60 zł jako przełomowy. Ważna będzie jutrzejsza (11-03-2015) świeczka, która pokaże, czy mamy do czynienia z olbrzymim outsidebarem, czy też po prostu doszło do reakcji na duże zainteresowanie spółką.

Pozdrawiam serdecznie,

Michał Karpeta, sygnaly-at.pl
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here