Naga MarketsUrsus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa.

ursus
źródło xStation 5

Akcje spółki znalazły się w czołówce poniedziałkowego poranku, drożejąc o nawet 7%. Czas pokazał, że z godziny na godzinę wynik stawał się coraz słabszy, na koniec schodząc poniżej 1%. Możliwe, że była to reakcja na wyniki opublikowane w miniony piątek. Spółka podała wtedy, że w pierwszym kwartale odnotowała 8,23 mln zł straty netto, co było dość spodziewanym wynikiem. Mimo straty, zarząd pozytywnie ocenia dotychczasowe efekty prowadzonej restrukturyzacji. Pozytywnie wypadły przychody, które sięgnęły 48,29 mln zł, co jest niemal o 5 mln zł lepszym wynikiem niż rok temu. Spółka informowała także o trwających pracach nad dokumentacją wymaganej do podpisania umowy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju na opracowanie i dostawę innowacyjnych pojazdów bezemisyjnego transportu publicznego. Na wykresie mamy próbę odbicia od czytelnego poziomu wsparcia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz również: Zapiski giełdowego spekulanta: 11 BIT Studios – zyski poniżej oczekiwań ale perspektywy obiecujące

Zakłady Magnezytowe Ropczyce są producentem ceramicznych materiałów ogniotrwałych stosowanych jako elementy konstrukcyjne pieców i urządzeń cieplnych pracujących w wysokich temperaturach.

ropczyce
źródło xStation 5

Spółka poinformowała wczoraj o planach zmiany statutu, która miałaby na celu upoważnienie zarządu do wypłaty zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy. Decyzja w tej sprawie ma zapaść 28 czerwca. O planowanej wypłacie zaliczek zarząd miałby informować co najmniej cztery tygodnie przed rozpoczęciem wypłat. W ostatnich latach spółka wypłacała około 5 mln zł na dywidendy. Warto także przypomnieć, że spółka odnotowuje dobre wyniki. Niedawny raport za pierwszy kwartał wskazał na 13,75 mln zł zysku netto, co jest wynikiem lepszym niż rok temu o 5,5 razy. Skonsolidowane przychody sięgnęły 101,27 mln zł wobec 88,97 mln zł rok wcześniej. Na wykresie mamy korektę, a cena znajduje się przy linii trendu i lokalnym wsparciu, co może stwarzać szanse na odbicie, mimo że spółka ma już za sobą znaczący trend wzrostowy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here