Naga MarketsUrsus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa.

ursus

Podczas poniedziałkowej sesji akcje Ursusa wyróżniały się podwyższoną zmiennością. Niestety kontekst był negatywny, akcje traciły nawet 45% przy wysokich obrotach. Powodem spadków było wykluczenie argumentu, który doprowadził do wcześniejszej zwyżki. Prysły bowiem nadzieje na wejście nowego inwestora. Enerkon Solar International jednostronnie, bez podania przyczyny, zerwał negocjacje dotyczące udzielenia finansowania spółce Ursus Bus. Obecnie szanse na uratowanie spółki wiąże się z rzekomym zainteresowaniem Japan Venture Fund LLC. Problemem spółki jest także ryzyko umorzenia przyspieszonego postępowania układowego oraz problemy finansowe i trudności w prowadzonej restrukturyzacji. Na wykresie mamy zwrot na południe i wydaje się, że cena będzie spadać, przynajmniej do czasu podania kolejnego spekulacyjnego newsa, który znowu podbije nieco notowania.

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Zobacz również: AB S.A. zaczyna skupować akcje. Kurs w górę o ponad 7% w kierunku 21,50 zł

Polnord działa na rynku budowlanym i deweloperskim w Polsce.

polnord

Także notowania Polnordu spadały kolejną sesję, tym razem o ponad 11%. W ten sposób kurs spółki znalazł się na najniższych poziomach w całej jej historii. Powodem do przyspieszenia już trwającej przeceny była informacja o tym, że zysk netto spółki za pierwsze półrocze będzie niższy o 33,73 mln zł z powodu odpisów. Główne powody odpisów to liczne zdarzenia jednorazowe. W komunikacie podano, że dotyczą one m.in. kosztów postępowań sądowych czy spodziewanych odszkodowań od miasta stołecznego Warszawy. Spółka jednak od dawna jest negatywne postrzegana na rynku, od stycznia jej akcje tanieją o blisko 70%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here