Naga MarketsUrsus SA to innowacyjna i nowatorska firma z sektora motoryzacyjnego. Jest największym polskim producentem ciągników i maszyn rolniczych.

ursus
źródło xStation 5

Akcje spółki drożały podczas pierwszej sesji nowego tygodnia o około 6% przy podwyższonych obrotach. Powodem zwyżki tego dnia, a także powodem do kontynuowania ostatniego impulsu wzrostowego były informacje o tym, że Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła odwołania wniesione przez Politechnikę Śląską oraz konsorcjum, którego liderem jest Autosan. Dotyczyły one przetargu na wybór najkorzystniejszej oferty na opracowanie i dostawę pojazdów bezemisyjnego transportu publicznego. Ostatecznie więc Ursus wygrywa ten przetarg, którego wartość sięga 3,1 mld zł brutto. Na wykresie mamy ruch w kierunku ostatniego szczytu, a także oporu okolic 2,85 zł. Ewentualne wybicie może w dłuższym okresie skutkować atakiem poziomu 3,55 zł, mimo że szerszy trend jest spadkowy, a aktualne wyniki finansowe nie są zbyt optymistyczne.

Orbex

Zobacz również: Przegląd komunikatów GPW – PZU, Eurocash, Torpol

Podstawowym przedmiotem działalności Spółki jest wytwarzanie kształtek z polipropylenu spienionego.

izoblok
źródło xStation 5

Poniedziałkowa sesja przyniosła mocny akcent na notowaniach spółki. Te szły w górę o ponad 5% przy najwyższych obrotach od początku roku. Powodem były informacje o otrzymaniu od koncernu BMW nominacji do projektów na produkcję seryjną części samochodowych z tworzywa EPP. Łączna wartość otrzymanych przez Izoblok zamówień szacowana jest na około 10,9 mln euro, czyli 47 mln zł. Kontrakt ma charakter długoterminowy i dotyczy lat 2019 – 2030. Zamówienia mają być realizowane przez niemiecki oddział spółki. Na wykresie mamy drugie odbicie w tym roku od minimum z 2018 roku. Wydaje się, że tak pozytywna informacja powinna pomóc notowaniom na choćby odrobinę trwalszą korektę wzrostową.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here