Naga Markets webinar


Ursus SA to innowacyjna i nowatorska firma z sektora motoryzacyjnego. Jest największym polskim producentem ciągników i maszyn rolniczych.

ursus
źródło xStation 5

Akcje spółki drożały podczas pierwszej sesji nowego tygodnia o około 6% przy podwyższonych obrotach. Powodem zwyżki tego dnia, a także powodem do kontynuowania ostatniego impulsu wzrostowego były informacje o tym, że Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła odwołania wniesione przez Politechnikę Śląską oraz konsorcjum, którego liderem jest Autosan. Dotyczyły one przetargu na wybór najkorzystniejszej oferty na opracowanie i dostawę pojazdów bezemisyjnego transportu publicznego. Ostatecznie więc Ursus wygrywa ten przetarg, którego wartość sięga 3,1 mld zł brutto. Na wykresie mamy ruch w kierunku ostatniego szczytu, a także oporu okolic 2,85 zł. Ewentualne wybicie może w dłuższym okresie skutkować atakiem poziomu 3,55 zł, mimo że szerszy trend jest spadkowy, a aktualne wyniki finansowe nie są zbyt optymistyczne.


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Zobacz również: Przegląd komunikatów GPW – PZU, Eurocash, Torpol

Podstawowym przedmiotem działalności Spółki jest wytwarzanie kształtek z polipropylenu spienionego.

izoblok
źródło xStation 5

Poniedziałkowa sesja przyniosła mocny akcent na notowaniach spółki. Te szły w górę o ponad 5% przy najwyższych obrotach od początku roku. Powodem były informacje o otrzymaniu od koncernu BMW nominacji do projektów na produkcję seryjną części samochodowych z tworzywa EPP. Łączna wartość otrzymanych przez Izoblok zamówień szacowana jest na około 10,9 mln euro, czyli 47 mln zł. Kontrakt ma charakter długoterminowy i dotyczy lat 2019 – 2030. Zamówienia mają być realizowane przez niemiecki oddział spółki. Na wykresie mamy drugie odbicie w tym roku od minimum z 2018 roku. Wydaje się, że tak pozytywna informacja powinna pomóc notowaniom na choćby odrobinę trwalszą korektę wzrostową.Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here