Naga MarketsPrzyłącz się do dyskusji na największej polskojęzycznej grupie poświęconej GPW na Facebooku – Zyskowna strona giełdy. W dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:

Ursus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa.

Trwa wielka hossa na akcjach Ursusa, spółkę śmiało można nazwać jedną z najgorętszych tegorocznej wiosny. Od początku roku akcje drożeją już o ponad 120%, a dynamika wzrostów podparta wysokim wolumenem, wskazuje na prawdopodobieństwo utrzymania się tej tendencji. Wczoraj spółka dołożyła kolejne 13% i znalazła się na nowych, historycznych maksimach, przekraczając poziom okrągłych 5 zł. Ciężko prognozować potencjalny zasięg wzrostów ale biorąc pod uwagę trendy o podobnej dynamice z przeszłości (z 2009 i 2012 roku) wydaje się, że cena może jeszcze sporo wzrosnąć. Ostatnio o spółce pisaliśmy 25 kwietnia.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie jest największą krajową giełdą instrumentów finansowych w regionie Europy Środkowej i Wschodniej i jedną z najszybciej rozwijających się giełd w Europie.

Po długim okresie marazmu, wczoraj odżyła także spółka GPW. Wzrosty podczas pierwszej sesji nowego tygodnia sięgnęły 6,1% i były podparte podwyższonym wolumenem. Wysokie obroty utrzymują się tu od czasu zakończenie spadków czyli od połowy kwietnia. Mocne wybicie w górę sprawia, że właśnie taki powinien być dalszy kierunek notowań. Przed kupującymi ważne starcie – do pokonania jest opór wyznaczający historyczne maksimum notowań. Wydaje się, że jeżeli na nasz parkiet nie zagości mocniejsza korekta, to raczej nie ma poważnych przeszkód aby nie doszło do wybicia i osiągnięcia nowych maksimów. Poprzednia analiza miała miejsce 28 kwietnia.

 

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułOpcyjny poranek: USD/JPY – call, AUD/CHF – put
Następny artykułOpcja na dziś – PUT na NZDUSD 9.05.2017
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here