Naga MarketsUrsus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa.

ursus
źródło xStation 5

Spółka była podczas środowej sesji jedną z największych gwiazd na warszawskim parkiecie. Jej akcje drożały o niemal 40% przy wysokich obrotach. Powodem nagłego odbicia była informacja o tym, że spółki z grupy Ursus podpisały z Enerkon Solar International Inc tzw. protokół ustaleń. Wynika z niego, że strony zobowiązują się dążyć do jak najszybszego zawarcia umowy inwestycyjnej, na podstawie której w celu przywrócenia mocy produkcyjnych Grupie Ursus, Enerkon Solar International Inc zainwestuje w pierwszym etapie do 30 mln USD, z możliwością zwiększenia tej kwoty i obejmie do 49% akcji Ursus Bus S.A. oraz do 7% akcji Ursus S.A. Wejście do spółki mającej spore problemu nowego inwestora, może tchnąć w notowania nowe życie, tym bardziej, że spoglądając na wykres miesięczny, widać że na tle historycznym, kurs oscyluje blisko najniższych poziomów.

Zobacz również: Ultimate Games S.A. rusza z wyprzedażą gier i wydaje 4 nowe tytuły

Echo Investment jest polskim deweloperem, który realizuje inwestycje w trzech sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, handlowym oraz biurowym.

echo
źródło xStation 5

Akcje spółki zyskiwały podczas wczorajszej sesji ponad 3% przy niezłych obrotach. W ten sposób kurs atakuje poziom poprzedniego wierzchołka, a brak silnej reakcji podażowej przy tak czytelnym oporze, może wskazywać na spore szanse na szybkie wybicie. Na wykresie tygodniowym widać, że wybicie okolic 4,65 zł powinno otworzyć drogę do wzrostów w kierunku okolic 5,40 zł czyli maksimów z ubiegłego roku. Wczoraj spółka informowała, że w sierpniu sprzedała 69 mieszkań, wobec 43 przed rokiem. Narastająco od początku roku sprzedaż sięgnęła 810 umów zawartych, w porównaniu do 652 przed rokiem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here