Naga MarketsUrsus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa.

ursus w1

Te artykuły również Cię zainteresują
Handluj akcjami 29 polskich spółek poprzez kontrakty CFD – sprawdź aktualną ofertę BossaFX.

Wykres tygodniowy pokazuje, że mimo pojawiających się ostatnio ciekawych informacji, zwłaszcza o nowych kontraktach czy angażowaniu w nowe rynki, kurs spółki nie chce rosnąć. Kluczowe wsparcie to okolice 1,90-2 zł. Ostatnie odbicie kończy się nawet przed poziomem poprzedniego wierzchołka, a na wykresie miesięcznym rysuje się podażowy pin bar. Wydaje się więc, że cena może kolejny raz powrócić na wsparcia i dopiero tam będzie można szukać kolejnej szansy na wzrosty.

ursus d1

Na wykresie dziennym widać, że spadki nieco wyhamowały i cena porusza się niemal bokiem. Ostatnie wzrosty nie zmieniły układu dołków i szczytów, nie przebiły nawet linii trendu, pokazały jednak, że powoli siły popytu rosną. Obecnie trwają spadki, które być może zmierzają kolejny raz do okolic 2 zł. Jest to wsparcie respektowane w ostatnich latach, dlatego warto szukać tak kolejnej okazji. Zważając na fundamenty czyli szybko rosnący udział w rynku niemieckim, planach wejścia do Francji czy Włoch, a także dopięcie sporej wartości kontraktu tanzańskiego – wydaje się, że w dłuższym horyzoncie czasowym spółka może jeszcze dać zarobić.

Przyłącz się do rozmów o spółkach z GPW na naszym forum

Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 30.08.2016
Następny artykułCo dalej z dolarem amerykańskim?
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

4 KOMENTARZE

  1. Można prosić o analizę Procadu #PRD?
    Świetnie jeśli zrobiłby ją Pan Marcin Nowogórski, on ma wyjątkowo wnikliwe spojrzenie na spółki.

  2. Co do oRGR mogę się zgodzić – coś dużego, rozłożonego w czasie może mieć miejsce i uważam, że w dłuższym okresie czasu spółka ma szansę na wzrosty. A zejście do 2 zł nie jest pewne ale myślę, że byłaby to niezła okazja do kupna.

  3. Na pierwszym wykresie widać, że kurs wybił się z klina spadkowego, wiec najbardziej oczywisty scenariusz zejścia ponownie na 2 zł stoi moim zdaniem pod znakiem zapytania. Patrząc na drugi wykres, zastanawiam się, czy nie rysujemy właśnie ORGR-a z linią szyi na 2,6-2,7 zł, a ramion w przedziale 2,12-2,25 zł?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here